ÖĞRETMENLER BİRER SANATÇI

ÖĞRETMENLER BİRER SANATÇI

Vali Dr. Ozan Balcı, “Öğretmenleri, bir sanatçı olarak görüyorum. En yakın çalışma arkadaşlarım olarak görüyorum yaptığınız işi de önemsiyorum, destek veriyorum, yüreklendiriyorum, destek vermekten de büyük mutluluk duyuyorum.” dedi

01 Şubat 2020 - 14:48 - Güncelleme: 02 Şubat 2020 - 15:26


Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ikinci yarıyılı hazırlık toplantısında Okul Müdürleri ile 26 Haziran Kültür Sarayında bir araya geldi.
Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile okul müdürleri katıldı.
Eğitime, bilgiye, bilime dost bir Vali olarak öğretmenleri önemsediğini söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı,  “Ben öğretmenleri bir sanatçı olarak görüyorum. En yakın çalışma arkadaşlarım olarak görüyorum. Bunun dışında da yaptığınız işi de çok önemsiyorum, destek veriyorum ve yüreklendiriyorum. Bundan da büyük mutluluk duyuyorum. Sizler hepiniz ayrı ayrı birer kıymetsiniz. Okul müdürlerinin ayrı bir önemi var. Okulların her şeyinden siz sorumlusunuz” diye konuştu.
Vali Ozan Balcı konuşmasını şöyle sürdürdü: 

Etüt Tokat, Spor Tokat ve Kitap Tokat Projeleri
Etüt Tokat'ı çok önemsiyorum. Akademik anlamda bizim hedefimiz İlk 3 yılda 20'de, 5 yılda ilk 5'de olmak. Ben buna yürekten inanıyorum, şu anda da gayet iyi gidiyor. Velilerimiz akademik başarıyı çok önemsiyor. Etütler akademik anlamda sizlerin işini kolaylaştırır. Özel idareden öğrencilerimize ücretsiz eğitim materyali desteği veriyoruz. Öğrencilerimizin akademik başarılarını önemsiyoruz.
Spor Tokat'ı da çok önemsiyorum. Çocuklarımızın akademik anlamda başarılı olmaları yetmez. Bilimde sanatta, sporda da iyi olmaları lazım ki çocuğun bünyesi gelişsin. İnşallah tesislerde yapacağız. Yabancı dil kitapları sipariş verdik en kısa sürede öğrencilerimize dağıtacağız. Kitap Tokat projesini çok güzel yürütüyorsunuz. Aynen devam etmenizi rica ediyorum.

Dezavantajlı Çocuklara Özel İlgi
Okullarımızda dezavantajlı çocuklarımız var. Devletimizin, milletimizin imkanları çok iyi. Maddi anlamda yetersiz olan çocuklarla özel olarak ilgilenilmesini istiyorum. Devletimizin ve milletimizin bu çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak kaynağı var. Şehit gazi ailelerinin çocukları ile özel olarak ilgilenmesi lazım. Her bir çocuk bir kıymet, her bir çocuk bir değerdir.” dedi.
Vali Dr. Ozan Balcı, sözlerini “Sizleri önemsiyorum. Ekip arkadaşlarım olarak görüyorum. Çok güzel işler yaptınız. Hepinizi tek tek tebrik ediyorum. Her zaman yanınızdayım. İşlerinizi kolaylaştırmaktan ve sizlere destek vermekten büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Allah kaza bela vermesin, kolaylık versin, eğitim öğretim yılının ikinci döneminin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diyerek tamamladı.

2020/02/2020-02-02-15-25-51.jpg
2020/02/2020-02-02-15-25-53.jpg
2020/02/2020-02-02-15-25-56.jpg
2020/02/2020-02-02-15-25-58.gif

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Reşadiye'de bir köye daha karantina
Reşadiye'de bir köye daha karantina