Öğretmenlere 3600 Ek Gösterge Verilmeli

Öğretmenlere 3600 Ek Gösterge Verilmeli

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, ”117 binden fazla öğretmen açığı varken 400 binden fazla öğretmende atama beklemektedir. Böyle bir tablo karşısında Milli Eğitim Bakanlığı günümüzde ki öğretmen açığını, atama bekleyen öğretmenlerden karşılamalıdır. Sözleşmeli ve vekil öğretmenlik yapan öğretmenlerimizde doğrudan kadroya alınmalıdır. Öğretmenlerimize 3600 Ek Gösterge verilmelidir” dedi

24 Kasım 2018 - 11:17


Cumhuriyet Tokat Milletvekili, TBMM İdare Amiri Kadim Durmaz 24 Kasım Öğretmenler Günü olması münasebetiyle yazılı açıklama yaptı. Milletvekili Durmaz “ Büyük önder, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Cumhuriyete ve Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş, akıl ve bilimi önemseyen öğretmenlerimiz, çocuklarımız sizin ellerinizde yükselecektir.  Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir. Duygularımıza, ruhumuza, fikirlerimize ve hayata bakışımıza en güzel desenleri verirler” dedi.
Bu yüzden öğretmenlere sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Kadim Durmaz, “Ataması yapılmayan öğretmen sayısı 2002 yılına göre yüzde 550,17 artarak 400 bini geçmiştir. 117 binden fazla öğretmen açığı varken 400 binden fazla öğretmende atama beklemektedir. Böyle bir tablo karşısında Milli Eğitim Bakanlığı günümüzde ki öğretmen açığını, atama bekleyen öğretmenlerden karşılamalıdır.  Sözleşmeli ve vekil öğretmenlik yapan öğretmenlerimizde doğrudan kadroya alınmalıdır. Mevzuatı gerekçe göstererek, öğretmen ataması yapılmaması, öğretmen açığı sorununu çözemeyecektir. Öğretmenlerimize 3600 Ek Gösterge verilmelidir. Okullarımızda düzenlenecek sosyal faaliyetlere ek bütçe verilmelidir. Eğitimle ilgili yapılan atamalarda liyakat esas alınmalıdır. Sözleşmeli ve vekil öğretmenlerimiz doğrudan kadroya alınmalıdır” diyerek talepleri dile getirdi.
Tüm öğretmenlerin gününü kutlayan CHP'li Durmaz eğitim şehitlerini ise saygı ve minnetle andıklarını ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI