OKA’dan 34 Milyon TL kaynak

OKA’dan 34 Milyon TL kaynak

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, 2019 yılı teklif çağrısı kapsamında toplamda 34 Milyon TL kaynak tahsis edilen “Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı”, “Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı” ve “Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” için başvuru sürecini başlattı

20 Haziran 2019 - 10:56

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı Adnan Menderes Toplantı Salonunda OKA 2019 Yılı Teklif Çağrısı Tanıtım Toplantısı düzenlendi. Ardından Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve OKA Tokat İl Koordinatörü Mehlika Dicle Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’yı ziyaret etti.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, OKA’nın kurulduğu günden bugüne mali destek programları kapsamında 709 projeye yaklaşık 162 Milyon TL hibe desteği sağladığını söyledi.

2009 yılından bu yana uygulanan projelerle 314 Milyon TL yatırım gerçekleştiğini belirten Balcı, 9 yılda Tokat ilinde imalat sanayi, turizm ve yenilenebilir enerji sektörlerinde ve insan kaynaklarının geliştirilmesi alanında uygulanan programlar kapsamında toplam 34 Milyon TL kaynak aktarıldığını belirtti.

 
Vali Ozan Balcı şu bilgileri verdi: “2010, 2016 ve 2018 yıllarında turizm altyapısına yönelik mali destek programları ile yürütülen 20’den fazla projeye 12 Milyon TL destek verilmiştir. Bu projeler arasında Tokat Kültür Evi, Mercimek Tepe Yamaç Paraşütü Tesisleri, Almus Baraj Gölü Tesisleri, Niksar Arasta Çarşısı,Yüksek Kahve Demokrasi Müzesi & Kafe, Tokat Şehir Müzesi, Canikli Konağı El Sanatları Merkezi, Tokat Kültür Sokağı, Ballıca Mağarası Tabiat Parkı, Kaz Gölü Rehabilitasyon Projesi ve Zile Amasya Caddesi Sokak Sağlıklaştırma Projesi yer almaktadır.”


Bu desteklerin devamı olarak Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı,  2019 yılı teklif çağrısı kapsamında toplamda 34 Milyon TL kaynak tahsis edilen “Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı”, “Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı” ve “Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” detaylarını kamuoyuna duyurdu.

 

Her üç program için Kalkınma Ajansları Yönetim Sistem (KAYS) üzerinden son başvuru tarihi 09.09.2019 Pazartesi Saat: 23:59.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x