Okul öncesi çocuklara kitap dağıtıldı

Okul öncesi çocuklara kitap dağıtıldı

Tokat Belediyesi İbn-i Kemal Mahalle Konağı 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencilerine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çocukların dini eğitimlerine yönelik hazırlanan kitaplar dağıtıldı.

18 Kasım 2019 - 09:46

Tokat  İl Müftülüğü tarafından okul öncesi öğretim çocukları için kitap dağıtım programı yapıldı. Programı Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgi katıldı. Tokat Belediyesi İbn-i Kemal Mahalle Konağı 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencilerine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çocukların dini eğitimlerine yönelik hazırlanan kitapların dağıtım programına katılan Vali Dr. Ozan Balcı, okul öncesi öğretimi desteklediklerini ifade etti. Okul öncesi çocukları kitaplarla buluşturmak için kütüphaneler açıldığını ve açılmasının bundan sonra da devam edeceğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı,  küçük yaştaki çocuklarda okuma kültürünü yaygınlaştırmak üzere Tokat’ta Müstakil Bebek ve Çocuk Kütüphanesi açıldığını hatırlattı.  Vali Dr. Ozan Balcı, Kitap Tokat kapsamında toplumun her kesimine dokunulduğunu söyledi.

               
Diyanet İşleri Başkanlığının yürüttüğü faaliyetler kapsamında ise çocukların dini eğitimine yönelik hazırlanan bin 200 kitabın dağıtımının yapılacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Kendi öz kültürümüze özgü kitapların çocuklarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.” dedi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Reşadiye'de bir köye daha karantina
Reşadiye'de bir köye daha karantina