Okul önünde tehlike çanı

Okul önünde tehlike çanı

Tokat Kaşıkçıbağları’nda bu yıl yeni binada eğitim-öğretime başlanılan 790 öğrenci kapasiteli Fevzi Çakmak Ortaokulunda okul çıkış saatlerinde oluşan yaya ve araç trafiği öğrencilerin can güvenliğini tehlikeye atıyor. Bazı veliler okul çıkış saatlerinde trafik polisi görevlendirilmesini istedi

11 Ekim 2019 - 11:25

Tokat Kaşıkçıbağları mahallesinde 26 Derslik, 790 öğrenci, 47 öğretmen kadrosu ile 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılına yeni binasında başlayan Fevzi Çakmak Ortaokulunda öğrencilerin okul çıkış saatlerinde trafik yönünden can güvenliğini tehlikeye düşüren durumlar yaşandığı yönünde bazı veliler tedirgin olduklarını söylüyor.

Gazetemize gelen bir ihbarda önceki gün okul çıkış saatinde çocukların birden yola dağılması ve oluşan yoğunlukta yoldan geçen araçların olası kazalara yol açabileceğine dikkat çeken bir veli, bir öğrencinin saniye farkıyla ölümden döndüğünü, bu yüzden okul önündeki tehlikenin önlenmesi için tedbir alınması gerektiğini söyledi.

İhbar üzerine Kaşıkçıbağları mevkinde yer alan yeni okul binasını öğle arası okul çıkış saatinde gözlemleyen gazeteciler yoğunlaşan araç trafiği ve yaya öğrencilerin durumuna tanık oldu. Okul önü olan iki farklı noktada yaya geçidi de bulunmasına rağmen oluşan yoğunluk, bazen yaya geçitlerinde öğrencilere yol vermeyen sürücüler, bazen de yaya geçidi kullanmayan kaldırımdan yürümeyen öğrencilerin oluşturduğu karmaşa ile tehlikeyi adeta arttırıyor.

Okul çıkış saatlerinde bir trafik polisinin okul önünde görev almasını isteyen bazı veliler yetkililerden yardım bekliyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaz Gölü ziyarete kapatıldı
Kaz Gölü ziyarete kapatıldı
“TOKAT ÇOK İYİ YERLERE GELECEK”
“TOKAT ÇOK İYİ YERLERE GELECEK”