google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
OKUYARAK HEDİYE KAZANIYORLAR

OKUYARAK HEDİYE KAZANIYORLAR

Tokat’ta pandemi dolayısıyla günlerini evlerinde geçiren çocuklar ’Kitap Tokat’ projesi kapsamında okuyarak hediyeler kazanıyor.

10 Ocak 2021 - 23:12 - Güncelleme: 10 Ocak 2021 - 23:39

Tokat Valiliği öncüllüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Kitap Tokat Projesi kapsamında yapılan 2. Okuma Kültürü yarışması sonuçlandı. Kitap Tokat Projesi kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllendirilerek, madalyaları takıldı.

 

www.kitap.gov.tr sistemi üzerinden alınan yaklaşık 40 bin veri değerlendirilerek sonuçlandırılan yarışma için Tokat merkez ve ilçelerinde eş zamanlı ödül töreni yapıldı. Değerlendirme sonucunda ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrenciler Vali Dr. Ozan Balcı tarafından ödüllendirildi.

“HERŞEY GELECEĞİMİZ İÇİN”

Tokat'ta Z-Kütüphane'de korona virüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, 2. okuma kültürü yarışmasında başarılı olan öğrencileri tebrik etti.

Vali Balcı, proje kapsamında kütüphaneler ve Z-kütüphaneler oluşturularak, bebek kütüphanesi kurulduğunu, yeni kitaplar temin edilerek PTT kanalıyla çocuklara kitap dağıtıldığına dikkat çekti. Balcı, “Her şey çocuklarımız, öğrencilerimiz, eğitim, bilgi, kültür için. Kısacası milletimizin ve memleketimizin geleceği için.” diye konuştu.


BÜYÜK ÖDÜLLÜ YARIŞMA BAŞLADI

Kitap Tokat Projesi kapsamında yıl içerisinde her dönem iki defa yapılan Okuma Kültürü yarışmaları kapsamında büyük ödüllü yarışma 5 Ocak itibariyle başladı. Yarışma sonunda öğrencilere toplam 600 bisiklet dağıtılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT TA MADEN ARAMAYA GEÇİT YOK
TOKAT TA MADEN ARAMAYA GEÇİT YOK
TÜRKİYE’DE 35. ŞUBESİYLE TASARRUF AŞ. TOKAT’TA
TÜRKİYE’DE 35. ŞUBESİYLE TASARRUF AŞ. TOKAT’TA