Olaylı genel kurulda 3 kişi gözaltına alındı

Olaylı genel kurulda 3 kişi gözaltına alındı

Turhal Pancar Ekicileri Kooperatifi Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan ve aday Yalçın Bekler’in ekibinden bazı kişiler fazla oy kullandırıldığını iddia ettiği rakip Cemallettin Uzamış’ın ekibiyle tartışınca tekmeler havada uçtu. Çıkan olaylarda 3 kişi gözaltına alındı. 1 kişi de kalp krizi geçirdi

12 Temmuz 2018 - 01:27

Turhal Pancar Ekicileri Kooperatifi  Olağan Genel Kurulu Tokat Stadyumunda yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşti.  Olağan Genel Kurul’da gündemin okunmasının ardından seçime geçildi. 2 aday yarıştı. Mevcut Kooperatif Başkanı Yalçın Bekler’in sarı oy pusulasıyla yarıştığı seçimde rakibi Cemalettin Uzamış ise beyaz oy pusulası ile yarıştı.

Tokat merkez ve ilçeler dahil 60 bin üyesi bulunan Turhal Pancar Ekicileri Kooperatifi  seçimleri her yıl olduğu gibi bu yılda olaylı geçti. Bekler ve Uzamış ekibi arasında zaman zaman arbede yaşandı. Tekme tokat kavganın çıktığı seçimde 3 kişi gözaltına alındı.

Olaylı seçim öncesi Tokat Emniyet Müdürlüğü stadyum çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Üyeler oy kullanacakları stadyum içine arama noktalarından geçerek ulaştırıldı. Stadyumda oy kabinleri oluşturularak yine polis barikatı kontrolünde pancar çiftçisi oy kullandırıldı.

TEKME TOKAT KAVGA: 3 GÖZALTI

Oy kullanma işlemleri sırasında zaman zaman yaşanan gerginlikle tansiyon yükseldi. Bir kişi kalp krizi geçirerek hastanelik oldu. Yalçın Bekler’in ekibinden bazı kişiler fazla oy kullandırıldığını iddia ettiği karşı grupla tartıştı. Yalçın Bekler,rakibi Cemalettin Uzamış’ın tarafında sandıklara fazla oy atıldığını iddia ederek "50 tane çiftçi vardı bin tane oy kullanmışlar. Nasıl müsaade ediyorsunuz buna. Allah'tan da mı korkmuyorsunuz" diyerek tepki gösterdi. Tekmelerin havada uçtuğu  olayda  Çevik Kuvvet başta olmak üzere çok sayıda resmi ve sivil polis müdahalede bulundu. Bekler’in grubundan 2, Uzamış’ın grubundan ise 1 kişi gözaltına alındı.

Kavga stadyum dışında da tekrar alevlendi. Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler de stadyuma gelerek seçimin hayırlı geçmesi temennisinde bulundu. Yalçın Bekler’in ağabeyi olan Başkan Bekler’in seçimleri etkilemeye çalıştığını iddia eden Cemalettin Uzamış’ın grubundan bazı kişiler Turhal Belediye Başkanı’nın orada bulunmasına “Belediye Başkanının burada ne işi var. Burası çiftçinin yeridir” diyerek tepki gösterdi. Bu esnada Bekler’in grubundan bazı kişiler de “Belediye Başkanı istediği yere katılır. Siz mi karar vreceksiniz” diyerek tepki gösterdi.

HABER-FOTO: Mihriban KOÇAKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Terörist Tarrant'ın Kont Dracula sevgisi
Terörist Tarrant'ın Kont Dracula sevgisi
"Bu sevgi seli Erbaa'yı alır"