Ölen set çalışanı toprağa verildi

Ölen set çalışanı toprağa verildi

Netflix’in yeni dizisi Atiye’nin setinde çalışan Tokat, Niksarlı Hasan Karatay sette geçirdiği iş kazası sonucu yaşamını yitirdi. Karatay bugün sevenleri tarafından toprağa verildi

12 Nisan 2019 - 11:39

Dizi oyuncuları Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Civan Canova ve Başak Köklükaya'yı buluşturan Atiye (The gift) setinde çalışan ve sette boya işlerini yapan Niksar Geyikgölü köylü Hasan Karatay Atiye dizi setinde çalışırken yüksek bir noktadan düşme sonucu yaralandığı, buradan Çapa Tıp Fakültesine kaldırılan Karatay’a yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı öğrenildi.

Karatay’ın cenazesi İstanbul, Sarıgazi Cem evinde helallik alındıktan sonra memleketi Niksar’a uğurlandı. Karatay sevenlerinin gözyaşlarıyla köyünde toprağa verildi.

Konu ile ilgili olarak Sinema Televizyon Sendikası açıklama metni yayınladı. Yapılan açıklamada, Atiye dizisinin setinde çalıştığı sırada, ağır ihmal sonucu merdivenden düşüp ağır yaralanan ve bir süredir yoğun bakımda olan meslektaşımız set işçisi Hasan Karatay'ın vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız, Hasan Karatay'ın sette ambulans ve iş güvenliği uzmanı olmaksızın sigortasız çalıştırıldığına dair bilgiler tarafımıza ulaşmıştır. İş cinayetleri kader değildir. Tehlikeli sınıfta yer alan sette, yeterli iş güvenliği önleminin alınmadığı ve yapım şirketinin kusurlu olduğu açıktır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Çocuk parkında korkunç kaza
Çocuk parkında korkunç kaza