ÖNCE SPORA SONRA DERSE

ÖNCE SPORA SONRA DERSE

Tokat Valiliğinin başlattığı ve Türkiye’de bir ilk olan Spor Tokat Projesi kapsamında Tokat’ta il ve ilçelerde eğitim gören toplam 72 bin öğrenci her sabah güne sporla başlıyor.

09 Mart 2019 - 15:51

Tokat Valiliği himayesinde başlatılan Spor Tokat Projesi kapsamında, çocuklar her sabah okula geldiklerinde beden eğitimi öğretmenleriyle birlikte spor yaparak güne başlıyor. İl merkezi ve ilçelerde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrenciler sabah okul bahçesinde müzik eşliğinde yapılan spor etkinliğiyle doyasıya eğleniyor.


Spor Tokat Projesinin oldukça verimli ve faydalı olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali öğrencilerin sabah sporu etkinliğinden oldukça mutlu olduklarını ifade ederek, "Tüm Tokat'ta böyle bir proje başlattık. Bütün ilçelerimiz dahil olmak üzere sabahları çocuklarımız spor yaparak derse giriyorlar. Müthiş de keyif alıyorlar. Biz okullarımızı bir yaşam alanı haline getirmeyi amaçlıyoruz. Çocukların keyif alacağı, zevkle geleceği alanlar olsun istiyoruz okullarımız. Bu bizim aynı zamanda Eğitim 2023 Vizyonumuzun da temelini oluşturuyor. İlimizde Spor Tokat Projemizi uyguluyoruz, valiliğimiz himayesinde Gençlik Spor Müdürlüğümüzle ortaklaşa. Her çocuğumuz en az bir spor dalı ile uğraşsın istiyoruz ve bunu da başardık. İlimizdeki bütün spor tesislerini, bütün beden eğitimi öğretmenlerimizi faaliyete geçirdik. Velileri de bu hususta ikna ettik. Çocuklarımızın tamamı spor ile haşır neşir. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur diyoruz. Öğretmenlerimizi de gördünüz, öğretmenlerimiz de çocuklarımızla birlikte bu sporu yapıyor. Mutlu neşeli, keyifli bir spordan sonra verimli ders başlıyor" dedi.

Güne eğlenceli olarak gördükleri sporla başlayan öğrenciler yapılan etkinlikle hem uykularının açıldığını hem de derslere daha zinde olarak girdiklerini söyledi. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • toprak
    1 yıl önce
    harika bir uygulama.önerenlere ve hayata geçirenlere teşekkürler.hayatımız için önemli değerleri yalnızca bir ödev mantığıyla kazanamayız.severek kültür haline dönüştürdüğümüzde öğrendiklerimiz yaşam biçimi haline dönüşürler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmeye başladık
Normalleşmeye başladık
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI