Önceden Çıkmazdı

Önceden Çıkmazdı

Tokat Karşıyaka Mahallesi Fatih Caddesi 11. Sokakta bulunan çıkmaz sokağın ulaşıma açılması için Tokat Belediyesi çalışma başlattı

07 Aralık 2017 - 11:40

Osmanlı toplum yapısı ve mimarisi açısından önemli bir yere sahip olan çıkmazlar, günümüzde bambaşka bir manada kullanılmakta. Çıkmazlar, film karelerinde kötü karakterlerin yanlış işlerini yapıp saklandıkları yerler olarak gösteriliyor. İmar çalışmalarında unutulmuşluğu ve suistimali hatırlatan bu yerler, şimdilerde tarihi mirastan ayrı düşmüş durumda. Günümüz mimarisi ve şehir planlamasında çıkmaz sokak kavramı kalmadı.
Tokat'ta konut yerleşiminin ağırlıklı olduğu Karşıyaka mahallesi Fatih Caddesi 11. Sokak çıkmaz sokak olarak kullanılmaktaydı. İmar planında sokak çıkıyor. Belediye tarafından yaklaşık yedi yıldır yol açılmadığı için bu durum yaşanmaktaydı.
Sokak sakinleri bu durumdan rahatsızlıklarını resmi makamlara ileterek çözüm arıyordu. Durumdan haberdar olan Belediye Yönetimi konuya müdahale ederek uzun süredir devam eden bu çıkmaz sokak sorununu yolu açmaya başlayarak giderdiler. Kısa sürede çalışmanın tamamlanıp yolun kullanıma açılmasını bekleniyor. Sokak sakinleri başta; Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'na, özellikle bu çalışmada yoğun emek harcayan Başkan Yardımcısı Osman Altınordu ve tüm çalışanlara teşekkürlerini ilettiler.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Necip gezer
    11 ay önce
    Belediyemiz gerçekten çok guzel çalışıyor Rabbim yardımcıları olsun Keşke belediyemiz İmren sitesi krsisinda bulunan yolumuzada bi el atsa . Senelerdir uğrasmamiza rağmen bir netice alamadık. Sanki uvey evlat muamelesi yapiyorlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GOÜ Rektör'ü kim olacak?
GOÜ Rektör'ü kim olacak?
İYİ Parti'den mi aday olacak?
İYİ Parti'den mi aday olacak?