‘Orantısız güç’ iddiasına görevden uzaklaştırma

‘Orantısız güç’ iddiasına görevden uzaklaştırma

Erbaa’da iddiaya göre ehliyetsiz ve alkollü olduğu gerekçesiyle polisin ‘dur’ ihtarına uymayan genci yakalayan polislerin orantısız güç kullandığı yönünde internet haber sitelerinde yayılan videonun ardından Tokat Valiliği polislerin görevden uzaklaştırıldığını açıkladı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı

12 Kasım 2019 - 16:01

Tokat’ın Erbaa ilçesinde geçtiğimiz hafta meydana geldiği öğrenilen olayda; iddiaya göre ehliyetsiz ve alkollü olan O. A., polisin ‘dur’ ihtarına uymadı. Kaçan sürücü bir süre sonra peşine takılan polislerce yakalandı. Araçtan indirilen O. A.’ya o esnada polisler orantısız güç kullanarak sürücüyü dövdü. Bu esnada görüntüler çevreden durumu fark eden biri tarafından cep telefonu ile video olarak kaydedildi. Görüntülerin bazı internet haber sitelerinde yer almasının ardından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Tokat Valiliği tarafından konuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada; “Erbaa İlçemizde görevli polislerin orantısız güç kullandıkları değerlendirildiğinden haklarında görevden uzaklaştırma işlemi yapılmıştır” denildi.2 polisin görevden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

Tokat Valiliğinden yapılan yazılı açıklama şöyle: “Bazı internet haber sitelerinde, Erbaa’da polislerin orantısız güç kullandıklarına dair gizli olarak çekilen bir videonun yer alması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Vatandaş hakkında yapılan bir suç isnadı ile ilgili yapılan yakalama işlemi sırasında Erbaa İlçemizde görevli polislerin orantısız güç kullandıkları değerlendirildiğinden haklarında görevden uzaklaştırma işlemi yapılmıştır. Ayrıca gerekli yasal soruşturma da başlatılmıştır.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta kenevir üretimi sonuç vermedi
Tokat'ta kenevir üretimi sonuç vermedi
BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?
BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?