OSB’DE BÜYÜME DEVAM EDİYOR
Reklam

OSB’DE BÜYÜME DEVAM EDİYOR

Organize Sanayi’de atacakları her doğru adımın Tokatlı gençlerin işe girmesi demek olduğunu belirten OSB Müdürü Oğuz Keleş” 425 hektar alanda kurulu Tokat OSB 3. Etapla birlikte 75 hektar daha büyüyecek.Bu büyüme ile uzun vadede Tokat nüfusunun yüzde 10’u Organize Sanayi’de çalışacak”dedi.

29 Eylül 2017 - 10:58

Yaklaşık 3 yıl önce Tokat Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğüne ataması yapılan Oğuz Keleş, görevi süresince yaptıkları ve yapacaklarını anlattı. Organize Sanayi Bölgesi’nin Tokat’ın lokomotifi olduğunu belirten Keleş bölgedeki çalışan sayısını uzun vadede 15 bin kişiye çıkaracaklarını belirtti.

425 hektarlık alanda 108 firmada 5 bin kişinin çalıştığını belirten OSB Müdürü Oğuz Keleş, 75 hektarlık genişleme ile birlikte 2018 yılında çalışan sayısını 7 bine, uzun vadede 15 bine kadar çıkaracaklarını bildirdi.

OSB’nin genişleme sürecinin başladığına da dikkat çeken Oğuz Keleş, yerel yönetimlerle birlikte Sanayi Odası, Ticaret Odası’nın da işbirliği ile kalkınmaya devam edeceklerini ifade etti.

 

“ATACAĞIMIZ HER DOĞRU ADIM GENÇLERİN İŞE GİRMESİ DEMEK”

Organize Sanayi’de atacakları her doğru adımın Tokatlı gençlerin işe girmesi demek olduğunu belirten OSB Müdürü Oğuz Keleş şunları söyledi:

“Organize Sanayi Bölgesi’nde görev almak öncelikle manevi bir sorumluluk. Yani bırakın burada makam, mevkii, liyakatli olmayı bir kenara bırakın, burada görev yapmak manevi sorumluluk, Tokat’a karşı bir sorumluluk. Burada atacağımız her doğru adım Tokatlı gençlerin işe girmesi demek. Bizim birinci önceliğimiz kaliteli firmaları Tokat’a getirmek ve kaliteli yatırımların yapılmasını sağlamak. Ancak burada Tokat’a düşen bir görev de var. Sadece firmaları buraya getirmekle olmuyor. Firmalar buraya geldiği zaman ‘biz ara elemanı bulmakta zorlanıyoruz, bize bunu sağlayacak mısınız?’ diyorlar”

 

“3.ETAP İÇİN BAKANLIK TARAFINDAN ONAY ALINDI”

Sağlıklı gelişme adına iyi planlamanın yapılması gerektiğini belirten Oğuz Keleş şunları kaydetti:“Tokat’ta Organize Sanayi Bölgesi 425 hektar alanda kurulmuş, 87 tane kendine ait, 16 adet kiracı, 3 resmi kurum, 2 eğitim kurumu olmak üzere 108  adet işyeri bulunan ve 5 bin kişinin çalıştığı bir yer. Bizim birinci önceliğimiz; Organize Sanayi Bölgesi’nde sağlıklı gelişmeyi sağlamak. Bizim Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yatırım yapılabilecek 10 tane parselimiz kaldı. 3. Etabın bakanlık tarafından onayı alındı. Bu etapta faaliyete geçtiğinde yer sıkıntımız kalmayacak”

 

“MARANGOZLAR DA OSB’YE GELİYOR”

OSB’deki firmaların inşaatlarına hız verdiğini kaydeden OSB Müdürü Oğuz Keleş Marangozlar Sitesi’nin de bünyelerine dahil olduğunda organize sanayideki büyümenin daha hızlı bir şekilde devam edeceğini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bir yıl içerisinde faaliyete geçecek mobilyacılar sitesi 63 dönümlük alan üzerinde kuruluyor. Buraya yapılacak işyerleri üçer yüz metrekarelik 75 adet, 150 metrekarelikte 12 adet kapalı alanı olan iş yerleri yapılıyor”

 

“20 BİN KİŞİYE KATKI SAĞLAYACAK KOT FABRİKASI KURULUYOR”

Yaklaşık 10 milyon TL yatırım maliyeti olan fabrikanın çalışanlarla birlikte yaklaşık 20 bin kişiye katkısı olacağını söyleyen OSB Müdürü Oğuz Keleş“ Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu içinde yer alan ve Almanya başta olmak üzere, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Hollanda, İsviçre, Avusturya ve Belçika'ya ihracat yapan Şık Makas Şirketler Grubu Tokat'ta ki yatırımına bir yenisini daha ekledi. Yapılacak bu ek tesisle birlikte  çalışan sayısı yaklaşık 3 bin kişiye çıkmış olacak” dedi.

 

“YATIRIMCILARA HER TÜRLÜ İMKANI SUNUYORUZ”

Yatırımcıya her türlü imkanı sunmaları gerektiğinin önemini belirten OSB Müdürü Oğuz Keleş şunları kaydetti:

“Göreve geldikten sonra  Sayın Valilerimizin, Tokat Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’nun, TSO Başkanı Ahmet Arat’ın da büyük katkılarıyla ilk olarak organize sanayi sitesinin doğalgaz sorununa hallettik. Organize Sanayimiz tam olarak tamamlandığında altyapısı, üstyapısı, yeşil alanları, sosyal alanları, yollarıyla çok güzel bir yer olacak”

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • muzaffer çelik Tokat
    10 ay önce
    Tokat ta göçün durması için Toki alt gelir ve emekliye yönelik 2 000 konut yapımı ulaştırma HAVA YOLU, DEMİR YOLU ,KARA YOLU yatırımlarının tamam***ması arazi toplulaştırılması il merkezini cazibe kılmak için kırsaldan batıya göçü durdurmak için kamunun nüfus yoğun kurumlarını kazandırmak sebastapolis,Sulusaray termal dev yatırım projeleri yeni imar a***ları ile arsa karaborsasını kırmak verimsiz a***lara kaydırmak imarı Çamlıbel dimes fidanlığı yerine 48. p alayını taşıyarak kapasitesini artırmak yeni birlikler eklemek 48.p alayı yerini gop üniversitesine tıp kampüsü yapmak çevre yolundan tünel ile bölünmüş yol açmak Artova havzasında arazi toplulaştırma ivedi ile yapılarak hayvacılığa Şarkışla bölgesi gibi büyük besi çiftlikleri kurdurmak .Bu bölge sulu tarım avantajı ile hızlı geçiş yapabilecek kapasitesi var.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x