OSB KAÇAK AVINA BAŞLADI

OSB KAÇAK AVINA BAŞLADI

Tokat Organize Sanayi Bölgesi son dönemlerde yaptığı en büyük hamleyi Başkan talimatı ile ruhsatsız ve kaçak yapılar üzerine yoğunlaştırdı.

27 Haziran 2018 - 16:13 - Güncelleme: 27 Haziran 2018 - 16:14


Tokat OSB tarihinde belki de eşine rastlanmamış bir şekilde ruhsatsız ve kaçak yapıları takibe almaya başladı. 24 Mart tarihinde yapılan kongre ile önce mütevelli heyetini değiştiren ve daha sonra yönetim kurulu değiştiren OSB'nin yeni yönetimi ilk icraat olarak kaçak yapıya yönlendi.
Tokat OSB'nin 24 Mart mütevelli heyeti seçimleri yapıldıktan sonra oluşan heyet, yönetim kurulundan Tokat Valisini ve Belediye Başkanını ayırarak ilk icraatını gerçekleştirmişti. Mütevelli heyetinin bu kararından sonra ikinci icraat olarak Mahkeme kararı ile işyerlerinin ruhsatsız ve kaçak yapılarının tespiti kararı alındı.
4 Haziran tarihindeki yönetim kurulu kararına dayandırılarak yapılan işlemin 8 Haziran tarihinde ivedi bir şekilde hayata geçirilmesi ise biraz şaşkınlık yarattı.Yıllardır sanki boşlukta bırakılmış gibi alel acele gündem yapılarak ruhsatsız ve kaçak yapılar üzerine gitme kararı alan OSB yönetimi için bazı üyeler “tarlada yüzü olmayanın, harmanda gözü olmaz” derler. Anlıyoruz ki daha Tokat OSB için bir çivi çakmayanlar akıllarınca eskiye gölge düşürmek ve zora sokmak için bunu önceliyorlar. Sorunlarımız arasında böylesi sıkıntılar var, ancak öncelik sırası böyle mi olmalıdır. Tokat OSB'deki firmaların %80'nin de bu sorun bir şekilde vardır. Hedefe birkaç firma konularak başlatılan bu hareket tüm OSB'yi de kaplayacaktır. Zaten kış sezonundan çıktık, peşinden ramazan, bayram ve genel seçimler derken ekonomik göstergelerimiz iyi değil. Şimdi soruyoruz; bu muydu yapıcı yönetim anlayışı ve vaatleri ile talip olduğunuz yönetim şekli? olarak ifade edildi.
Edinilen bilgilere göre uzun zamandır ekonomide yaşanılan durağanlık, ramazan ve seçim sürecinin etkisi ile zaten sıkıntılı olan işlerin üzerine birde böylesi bir uygulamanın geliyor olması OSB üyelerinde tepki göreceği yönünde. Ancak bir süre önce adı basın toplantısı konulan sosyal medya hesaplarından yapılan sıra dışı TSO basın toplantısında TSO Başkanının bekleyin bakalım yakında OSB'den bakın nasıl sesler çıkacak ifadesinde zaten böylesi bir tepkiyi beklediği anlaşılıyor ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mehmet
    6 ay önce
    organize sanayi bölgesi çevreyolu istanbul ucuzluk yanı atılgan iş merkezi arkası cuhadaroğlu mobilya kaçak yapı olarak göz yumulmuştur suçlu kim buna göz yuman kim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Erbaa’nın borç tablosu
İşte Erbaa’nın borç tablosu
Erbaa’da yanmış insan kemikleri bulundu
Erbaa’da yanmış insan kemikleri bulundu