Osman Çakmak Yenilgiyi Asla Kabul Etmez

Osman Çakmak Yenilgiyi Asla Kabul Etmez

Ampute Futbol Mili Takım Kaptanı Osman Çakmak’ın çocukluk arkadaşı Engin Akkaya, gazetemize Çakmak hakkında bilinmeyen özel açıklamalar yaptı. (özel haber)

08 Kasım 2018 - 12:39 - Güncelleme: 08 Kasım 2018 - 12:42

Engin Akkaya, ünlülerin Engin abisi, Osman Çakmak’ın çocukluk arkadaşı. Zile'nin Narlıkışla köyünde 1977 yılında doğan Engin Akkaya, Osman Çakmak’la ilkokul ve ortaokulu beraber okuyup, askerlik döneminde ayrılıyor. 11 yıl önce bir sabah uyandığında beyin kanaması geçiren Akkaya, 33 gün yoğun bakımda kaldı. Akkaya'nın hayatı bugünden sonra değişti. Kendine geldiğinde çift görüyordu ve bir yıl sonra çevresinden gelen tepkiler üzerine ne güldüğü ve ne ağladığını fark etti. Akkaya'yı programlarında konuk eden Cem Yılmaz ve Acun Ilıcalı dahi güldüremedi. Koç Üniversitesinde ve ünlüler arasında sevilen bir insan olarak ikinci hayatında "Engin Abi" olarak tanınmaya başladı.
Gazetemiz muhabiri Murat Onur’a konuşan Engin Akkaya, Aydın Didim’de askerlik yaparken Osman Çakmak’ın gazi olduğunu öğreniyor ve çok üzülüyor. Yolları askerlikle ayrılan ile iki arkadaş, zaman zaman telefonla görüşmeye devam ediyorlar. Final maçı öncesi Akkaya’nın ‘kalbim sizinle’ mesajına, Çakmak ‘Bundan şüphem yok’ cevabını gönderiyor.

Murat Onur; Osman Çakmak’la çocukluğunuz geçti. Çakmak’ın, çocuklukta futbolla arası nasıldı?
Engin Akkaya; Osman futbola çok düşkündü. İlkokula giderken çok güzel top oynardı. Biz yorulurduk. Osman yorulmazdı. O zamanlar futbolda başarılı olacağını biliyorduk. Takımı yönetir, pes etmeden mücadele ederdi. Bir liderlik, kaptanlık o zamandan vardı. Gazozuna maçlar yapardık. Dersten kaçıp çayırda top oynadığını bilirim.

Murat Onur; Çakmak, yaptığınız maçlarda hiç kaybetti mi?
Engin Akkaya; Evet. Kaybettiği oldu. Ama Osman hiçbir zaman yenilgiyi kabul etmezdi. Daha çok hırs yapar ve mücadele ederdi. Meksika’da yapılan final maçını izlerken, Osman, Angora’ya penaltı kaçırınca içimden bu son değil, başlangıç dedim. Benim tanıdığım Osman, takımıyla birlikte daha nice başarılara imza atmaya devam edecektir.

Murat Onur; Osman Çakmak’la en son yüz yüze ne zaman görüştünüz?
Engin Akkaya; Çocukluğumuz beraber geçti. Zile’nin Narkışla köyünde büyüdük biz. Askere giderken ayrıldık. En son asker uğurlamasında ziyaret etmiştim. Gazi olduğunu da ben Aydın Didim’de askerlik yaparken öğrendim. Çok üzüldüm. Sonrasında hayat şartları ayrı ayrı yerlere düştük. Ben İstanbul’da Koç Üniversitesi’nde çalışmaya başladım. Zaman zaman telefonla görüşmemiz oldu. En son final maçı öncesi mesajlaştık. Başarılar diledim.

Murat Onur; Osman Çakmak’la en unutamadığınız çocukluk anınız nedir?
Engin Akkaya; 23 Nisan’da yumurta taşıma ve çuval yarışması yapmıştık. Osman, hayat dolu bir kişidir. Birde köyümüzün ırmağı meşhurdur. Beraber gider yüzerdik.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jandarma aranan 17 şahsı yakaladı
Jandarma aranan 17 şahsı yakaladı
Kapalı alanda sigaraya ceza
Kapalı alanda sigaraya ceza