>
OSMAN DESTEBAŞI İYİ PARTİ’DE!

OSMAN DESTEBAŞI İYİ PARTİ’DE!

Tokat’ta 2000’li yıllara kadar aktif siyasette yer alan İşadamı Osman Destebaşı, sişyaset sahnesine yeniden döndü. İYİ Parti’de Genel Başkan Meral Akşener ile görüşen Destebaşı’nın parti rozetini Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın taktı.

09 Ocak 2022 - 20:21

Tokatlı İşadamı Osman Destebaşı aktif siyasete geri döndü. İYİ Parti’de siyaset yapma kararı alan Osman Destebaşı, 22 yıldır herhangi bir siyasi parti içerisinde yer almıyordu. Buna rağmen köşe yazıları ve sosyal medya paylaşımları ile siyasete partisiz olarak yön veren şehrin akil isimlerinden birisi olan Osman Destebaşı, İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol’un davetiyle İYİ Parti üyeliğine geçti.

 

MERAL AKŞENER İLE GÖRÜŞTÜ

Osman Destebaşı, İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın’ın parti rozetini yakasına takması sonrasında parti yöneticilerini de ziyaret etti. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener başta olmak üzere üst düzey yöneticileri de ziyaret eden Destebaşı, Ömer Sağol ve yönetimiyle de bir araya geldi. Osman Destebaşı, süreç sonrasında yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı: “2000 yılında BBP Tokat Merkez İlçe Başkanı ve GİK üyesi olarak noktaladığım aktif partili siyasetime İYİ partide devam etme kararı aldım. İnsan okuyarak gezerek veya dinleyerek öğrenebilir. Hayat en güzel yaşayarak öğreniliyor. Hayat bana gösterdi ki birlikte yaşadığın milletin hiçbir meselesine kayıtsız kalamıyorsun. Taşın altına elinizi değil bazen başınızı koymanız gerekiyor. Türklüğü tarih sahnesinden silmek, doğal olarak bu necip milletin Anadolu coğrafyasında yok edilmesi için yapılan ince, derin ve sinsi emperyal planlara, görerek bilerek kayıtsız kalmaya insanın zaten karakteri müsaade etmiyor. Onun içindir ki İYİ Parti Tokat İl Başkanı Sayın Ömer Sağol’un değerli davetine sağa sola bakmadan ve hiç hesap yapmadan evet dedim.

 

KUVAYI MİLLİYE VURGUSU

Bundan yüz yıl önce yine bu coğrafyada yedi düvelin başına çöktüğü, toprakları işgal edilmiş, malına mülküne haciz konulmuş, hürriyeti elinden alınmış bu millet, Türk Ordusu’nun Mustafa Kemal önderliğindeki kurmay aklı, ittihatçı tavır alarak Kuvayı Milliye yapılanmasıyla o yoksul harap ve bitap düşmüşken milli mücadele vererek istiklal ve istikbalini tesis etmiştir. Yüz yıl sonra geldiğimiz nokta hiç iç acıcı değildir. Yüz yıl önceki Kuvayı Milliye ve milli mücadelenin günümüz temsilcileri olarak gördüğüm İYİ Parti’ye hiçbir baskıya boyun eğmeyen cesurlar hareketine katılmanın olmazsa olmaz olduğunu düşünüyorum.

 

KATILIMLAR BU CAMİAYI İKTİDARA TAŞIYACAK

Böylesi büyük bir ruh büyük organizasyon büyük mücadele gurubuna kişisel olarak benim varlığım hiçbir şey katmayabilir. Fakat ümit ediyorum ki bu bir kelebek etkisi yapıp bu ve benzeri katılımlar böylesi büyük ve köklü camiayı iktidara taşıyacaktır. Bu süreçte çok güzel ev sahipliği yapan başta Genel Başkan Sayın Meral Akşener olmak üzere genel merkez ve il yöneticileri ile bütün partililerimize teşekkür ediyorum. Allah güç kuvvet versin Allah yardımcımız olsun. Devletimize, milletimize ve memleketimize hayırlı uğurlu olsun.”

Haber: Dursun Ekrem Er

2022/01/2022-01-09-20-22-55.jpg
2022/01/2022-01-09-20-22-56.jpg
2022/01/2022-01-09-20-22-59.jpg
2022/01/2022-01-09-20-23-05.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Selvi GÜMÜŞ
    10 saat önce
    Milliyetçi degil miydi bu.Ne işi var o partide çok garip bir durum.Bbp safinda yıllarca mücadele etti şimdi 360 derece aksi gorüşteki bir parti ile birlik olmuş hayret verici,başarılarının devamıni dilerim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HER YERDE KAR VAR!
HER YERDE KAR VAR!
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki