Otoyol için onay çıktı

Otoyol için onay çıktı

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan ve Tokat’ı da kapsayan Merzifon – Gürbulak Otoyolu için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından onay çıktı. Yapılacak olan projeyle Tokat Merkez, Turhal, Almus ve Reşadiye ilçelerinden Otoyol geçecek. Otoyol’un ilçelerinden ve köylerinden geçeceği haberini alan Tokatlılar büyük sevinç yaşarken, projenin biran önce hayata geçmesini bekliyor.

26 Eylül 2019 - 10:33

Merzifon – Gürbulak Otoyolu (Merzifon Koyulhisar arası) yapılacak olan Otoyolun ÇED raporu onaylandı. Yapılacak olan Otoyol projesi Tokat Merkez, Turhal, Almus ve Reşadiye İlçelerini de kapsayacak. Otoyol’un ilçelerinden ve köylerinden geçeceği haberini alan Tokatlılar büyük sevinç yaşarken projenin biran önce hayata geçmesini bekliyor.

Konuyla ilgili olarak Tokat Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Amasya, Sivas, Tokat illeri Merkez, Almus, Reşadiye, Turhal, Merkez, Merzifon, Suluova, Doğanşar, Koyulhisar ilçeleri Suşehri mevkiinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan  ‘Merzifon – Gürbulak Otoyolu (Merzifon Koyulhisar arası)Projesi’ ile ilgili olarak Bakanlığımıza (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı) sunulan ÇED raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Proje ile ilgili olarak ÇED yönetmeliğinin 14. Maddesi gereğince Bakanlığımızca ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu’ kararı verilmiştir. İlgililere ve Kamuoyuna duyurulur” denildi.

Tokat’ta Projeden etkilenmesi muhtemel olan yerleşim yerleri ise şu şekilde;

Tokat’ta; Tokat Belediyesi, Güryıldız Belediyesi, Emirseyit Belediyesi, Kömeç Köyü, Kemalpaşa Köyü, Yaladalı Köyü Aydınca Köyü, Kocacık Köyü, Dedeli Köyü, Döllük Köyü, Gaziosmanpaşa Köyü, Pınarlı Köyü.

Turhal’da; Turhal Belediyesi, Sütlüce Köyü, Gümüştop Köyü, Çaylı köyü, Şenyurt Belediyesi, Akbuğday Köyü, Kat Köyü.

 Almus’ta; Ormandibi Köyü, Çevreli Belediyesi, Kınık Belediyesi, Kapıcı Köyü, Baba Köyü, Gölgeli Belediyesi, Gümelönü Köyü, Çilehane Köyü.

Reşadiye’de ise, Çat Köyü, İsmailiye Köyü, Tozanlıfındıcak Köyü, Özlüce Köyü ve Dalpınar Köyü.

Kaynak: Sırrı Sürer

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • samet güneş
  6 ay önce
  HARİKA OLMUŞ GEREDE MERZİFON MERZİFON KOYULHİSAR ÇED RAPORLARI DA ONAYLANMIŞ BU SAYEDE ARTIK İSTANBULA TAHMİNİMCE OTOBÜSLE 8 SAATTE ARABAYLA 4 SAATTE GİDİLİR ÇOK GÜZEL OLMUŞ
 • Artovalı
  6 ay önce
  hacım bu sene Gerede-Tosya kısmı için ihaleye çıkılacağını Mart ayında ulaştırma bakanı bizzat açıkladı. Ama hala bir hareket yok. Kaldı ki bu kısımın ÇED raporu 2014-2015 li yıllarda çıkmıştı. Benim tahminim bu şekilde giderse proje aşamasını geçemeyecek otoyollar arasında yer alacaktır.
 • ramazan koç
  6 ay önce
  tokatniksar arası bitimi
 • Fatih susehrili
  6 ay önce
  Dogansar var resadiye olmaz
 • Şevkent
  6 ay önce
  Unutulmuş şehir Tokat.. 3753 hazır
 • tokatlı
  6 ay önce
  2053 e tamam güzel Tokat\'ım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Salgını hep birlikte yeneceğiz”
“Salgını hep birlikte yeneceğiz”
COVİD-19’da yeni tedbirler konuşuldu
COVİD-19’da yeni tedbirler konuşuldu