OYUNU BOZMAK İÇİN OYUNUZU İSTİYORUM

OYUNU BOZMAK İÇİN OYUNUZU İSTİYORUM

Tokat'a 17 yılda 13 kat trilyon tutarında yatırım yaptıklarını, şehrin tarihi hazinesini yeniden ayaa kaldırdıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye'deki oyunu, Irak'taki oyunu, ekonomide ki oyunu, terör örgütleri üzerinden oynanan oyunu bozmak için sandıkta sizlerin oyunu istiyoruz” dedi

26 Şubat 2019 - 10:56 - Güncelleme: 27 Şubat 2019 - 11:05


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat programının ardından helikopter ile Tokat'a geldi. Tokat Gaziosmanpaşa Stadı'nda kent protokolü tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yürüyerek geldiği stat önündeki miting alanına geçerek partililerle buluştu. Erdoğan Tokat mitinginde şehre 17 yıl boyunca yapılan yatırımlardan bahsederken, devam eden ve yapılması planlanan projeler hakkında da bilgiler verdi. Cumhurbaşkanı'nı dinlemeye yaklaşık 35 bin kişi geldi. Erdoğan konuşması esnasında sık sık tezahuratlarla karşılandı. Erdoğan kürsüye ilk çıktığında eline mikrofonu alarak çalan seçim
şarkısına da sesiyle eşlik etti.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Tokat Mitinginden önemli satır başları:

TOKAT TÜRKÜSÜ İLE HALKA SESLENDİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tokat'a ne zaman geldiysem beni çok iyi ağırladınız. Tokatlılar olarak her seferinde bu kardeşinizi bağrınıza bastınız. “Kara kara kazanlar, sarı kağıt yazanlar, cennet yüzü görmesin aramızı bozanlar.”  Tıpkı bu Tokat türküsünde olduğu gibi tam 17 yıldır kimseyi aramıza sokmadınız. Kimsenin aramızı bozmasına, gönül bağımızı zedelemesine izin vermediniz. Aşkınız için, vefanız için, desteğiniz, hayır dualarınız için her birinize teşekkürlerimi sunuyorum.  24 Haziran'da bu davaya, bu harekete ve elbette Cumhur İttifakına çok güçlü bir şekilde destek olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Daha önceki tüm seçimlerde olduğu gibi 24 Haziran'da da şahsıma, bu kardeşinize sahip çıktığınız için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Allah birliğimizi, dirliğimizi, yol arkadaşlığımızı daim eylesin.”

“OYUNU BOZMAK İÇİN OYUNUZU İSTİYORUZ”

“Kardeşlerim önümüzde yeni bir imtihan var. 31 Mart'ta yine sizlerin, Tokat'ın desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Oyunu bozmak için Tokatlı kardeşlerimizden destek istiyoruz. Oy istiyoruz. Suriye'deki oyunu, Irak'taki oyunu, ekonomide ki oyunu, terör örgütleri üzerinden oynanan oyunu bozmak için sandıkta sizlerin oyunu istiyoruz. Ülkemiz için, geleceğimiz için, daha aydınlık, daha mürebbeh yarınlar için 31 Mart'ta bir kez daha Tokat'ın desteğini bekliyoruz.  31 Mart'ta bir kez daha partisine, kadrosuna sahip çıkmasını istiyoruz. Şimdi sizlerden bir söz daha almak istiyorum. Tokat, 31 Mart'ta ülkene sahip çıkıyor musun, geleceğine sahip çıkıyor musun, tevazu, samimiyet ve gayretle memleket işi gönül işi diyor musun. Tokat, 31 Mart'ta Gönül Belediyeciliğine evet diyor musun?”  'Evet' yanıtını alan Erdoğan, “Rabbim sizlerden razı olsun” diye teşekkür etti.

TOKAT'A 17 YILDA 13 KAT TRiLYON
TUTARINDA YATIRIM YAPTIK

Tokat'a 17 yılda 13 kat trilyon tutarında yatırım yaptık. Bunu biz yaptık. Evlatlarımız en güzel mekanlarda eğitim alsınlar diye 1921 adet yeni derslik inşa ettik. Yaptığımız yatırımlarla üniversitemizi büyüttük. Üniversitemizin öğrenci sayısı son 10 yılda 25 bin artış gösterdi. Yüksek öğrenim öğrencileri için 7 bin 379 kişi kapasiteli yurt binaları açtık. Bu yıl merkezde 2 bin 500 kişi kapasiteli, seneye ise Almus'ta 250 kişi kapasiteli yeni yurt binaları açıyoruz. Tokat'a, Niksar'a, Erbaa'ya, Turhal'a gençlik merkezleri, Almus'a spor salonu, Tokat merkeze güreş salonu inşa ettik. Tokat adeta sporcu fabrikasının yapımı, Yeşilyurt Spor salonu, Zile ve Reşadiye gençlik merkezlerinin ise plan, proje ve ihalesi devam ediyor. Tokat'a 15bin seyirci kapasiteli bir stadyum yapacağız. Tokat2a millet bahçeleri kazandırıyoruz. Tokat Belediyemiz 136 bin metrekarelik bir alana  Ballıdere Millet Bahçesini, Turhal Belediyemiz ise 150 bin metrekarelik bir alana Turhal  Millet Bahçesini yapacak. İhtiyaç sahibi Tokatlı vatandaşlarımıza, şehit yakınlarımıza, engellilerimize ne kadar 1, 8 kat trilyon kaynak aktardık. Sağlıkta 500 yataklı Tokat Devlet Hastanesini, 200 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesinin de aralarında olduğu 14 hastaneden oluşan toplam 23 tesis kazandırdık. Bunları biz yaptık. 150 yataklı Turhal Devlet Hastanesinin inşaatı da devam ediyor. Tokat'ta 15 bin 71 adet konut projesini hayata geçirdik. İmar Barışıyla Tokat'ta 47 bin vatandaşımızın sıkıntısını çözdük.”

“TARİHİ HAZİNEYİ YENİDEN
AYAĞA KALDIRDIK”

“Ülkemizin yetiştirdiği en güzide isimlerden Merhum Prof. Dr. Süheyl Ünver Tokat'la ilgili son derece dikkat çekici bir tespitte bulunuyor. Süheyl Hoca Tokat'ı “Anadolu'da en çok abidesi olan şehir” olarak tarif ediyor. Tokat 900 adımda milletimizin 900 yılının görülebileceği adeta bir açık hava müzesidir. Tokat Selçuklu, ve Osmanlının, camilerle, medreselerle hanlar hamamlar, bedestenler, kervansaraylarla ilmek ilmek dokuduğu bir tarih şehridir. Son 17 yılda Tokat'ın bu tarihi hazinesini biz yeniden ayağa kaldırdık. Ve bu konuda milletvekilim YusufBeyazıt kardeşimin gerçekten çok büyük emekleri oldu. Onun gayretleriyle burada tüm vakıf eserleri, tarihi eserler ayağa kalktı. Merkez Ali Paşa camii , Deveciler Hanı, Yazmacılar Hanı, Niksar ve Tokat Yağıbasan medreseleri gibi birbirinden önemli eserlerin aralarında olduğu toplam 120 tarihi eseri restore ettik. Tokat'ın Ballıca Mağarası gibi saklı güzelliklerinin de yurt içi ve yurt dışında tanıtımını yapıyoruz.”

16 SENEDE 257 KİLOMETRE İLAVE BÖLÜNMÜŞ YOL YAPTIK

“Ulaşımda 16 km ile devraldığımız bölünmüş yolu bakın 79 senede 16 kilometre bölünmüş yol yapmışlar. Biz buna 16 senede 257 kilometre ilave bölünmüş yol yaptık 273 km'ye çıkarttık. Tokat çevre yolunu, Tokat-Niksar ayrımı Almus yolunu, Niksar-Başçiftlik-Aybastı-Reşadiye ayrım yolunu, Niksar'daki Arasta, Seymenli, Behlül deresi, Cayköyü, Çilhane köprülerini inşallah bu yıl tamamlıyoruz. Amasya Turhal- Tokat yolu arasındaki çalışmalarla Korgan-Çamiçi yolunu seneye bitiriyoruz. Tokat-Niksar yolunu, Aybastı-Reşadiye yolunu ve Sungurlu-Alaca, Zile-Turhal yolunu ise bir sonraki yıl devreye sokuyoruz. Tokat-Turhal arasına yeni bir demir yolu yapmak için çalışmalara başladık. Etüd çalışmaları tamamlanmasına müteakip gerekli adımları atacağız. Yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli hava limanımızı inşallah önümüzdeki sene hizmete sunmayı planlıyoruz. Tokat'a 3 baraj ve bir gölet inşa ettik. 8 Baraj ve 1 gölet daha inşa ediyoruz. Tarımda şehrimize çığır açacak, bittiğinde 44 bin dekar araziyi sulayacak Turhal Barajının inşasında yarıyı geçtik. Geri kalan bölümü de süratle tamamlayacağız. Sulama tesisleriyle 104 bin dekar tarım arazisini suyla buluşturduk. İnşası süren tesislerle 81 bin dekar araziyi daha sulamaya açacağız. Tokat aynı zamanda tarım şehri. Alan bazlı destekler, fark prim ödemeleri, hayvancılık, kırsal kalkınma, telafi edici destekler, genç çiftçilere proje destekleri, TARSİM devlet prim destekleri gibi pek çok destek ile topraktan geçinen kardeşlerimizin yanında olduk. Bugüne kadar Tokatlı çiftçilerimize tam ne kadar destek verdik biliyor musunuz? Bay Kemal diyor ya 'Çiftçimiz aç' Tam 940 milyon liralık tarımsal destek verdik. Üniversitemiz ve sanayimizin el ele vererek sanayi ve teknoloji üretmeleri için Tokat'ta bir Teknopark kurduk. Tokatlı iş insanlarımıza, girişimcilerimize toplam 2 buçuk kat trilyon tutarında yatırım teşviki verdik. Desteklerimizle 19 bin kişilik ilave istihdam oluşturduk.”
Tezahürat yapan gençlere “Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz” diye seslenen Erdoğan, “Şunu unutmayın sizin başkanınız kula kul olmadı. Biz sadece ve sadece Allah'ın huzurunda secdede eğiliriz” dedi. 

'TÜRKİYE'Yİ DÜNYADA SÖZ SAHİBİ YAPTIK'

Yaşadıkları her türlü saldırı ve girişimlere karşın halkın desteği sayesinde ayakta kaldıklarına işaret eden Erdoğan şöyle dedi: "Kefenimizi giyerek çıktığımız bu hizmet yolculuğunda her türlü saldırıya, her türlü gizli, açık darbe teşebbüsüne, her türlü kirli ittifaka rağmen sizin emanetinizi bir an olsun yere düşürmedik. Siz bize itimat ettiniz, bize güvendiniz, inandınız. Biz de sizlerin hizmetkarı olduk. Sizden aldığımız güçle Türkiye'yi bölgesinde ve dünyada söz sahibi yaptık. Bugün Türkiye'de milli menfaatleri korumak için hiç kimseden icazet alma ihtiyacı duymuyorsak sizin desteğiniz sayesindedir.  Bugün Türkiye, Suriye'den Irak'a kadar dünyanın en vahşi terör örgütlerine nefes aldırmıyorsa sizin yanımızda olmanız sayesindedir. Bugün Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te, Kandil'de bu teröristleri inlerine soktuk mu? Sizin sayenizde. Bugün Türkiye kendi silahlarıyla, kendi mühimmatıyla, kendi askeri, polisi, istihbarat birimleriyle her türlü operasyonu gerçekleştirebiliyorsa sizden aldığımız güç sayesinde. Silahları ile her türlü operasyonu gerçekleştiriyorsa sizden aldığı güç sayesinde. Bugün Türkiye 'kur, faiz, enflasyon' şer güçleri üzerinden yapılan bu ekonomik darbe girişimlerini püskürtebiliyorsa gerisinde sizin desteğiniz ve duanız var. Son 10 yılda içerideki ve dışarıdaki odaklara karşı elde ettiğimiz tüm zaferler, bütün başarılar 81 vilayetle birlikte Tokat'ın bize sahip çıkmasın bir sonucudur.”

‘GERİ DÖNECEK SURİYELİ
SAYISI MİLYONLARI AŞACAK'

31 Mart'tan sonra çok daha büyük hamleler yapacaklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriyelilerin geri dönüşünü hızlandıracak adımlar atılacağını belirterek şunları kaydetti:
“Suriye'de güvenli bölgeler kurarak 8 yıldır vatan hasreti çeken Suriyeli kardeşlerimizin huzuru kalple buralara dönmesini sağlayacağız. Nitekim Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırdığımız alanlara şimdiye kadar 310 binden fazla Suriyeli muhacir geri döndü. Sadece Münbiç'i güvenli hale getirdiğimizde buraya dönmeyi arzu eden 500 bin Suriyeli kardeşimiz buluyor. Fırat'ın doğusunu bölücü terör örgütünden temizlediğimizde inşallah bu sayı milyonları aşacaktır. Yaz aylarında döviz kuru üzerinden maruz kaldığımız ekonomik saldırıyı hamdolsun, sizlerin desteği ile çok büyük oranda atlattık. Aldığımız tedbirler sayesinde döviz kurundaki balonu söndürdük.  Ardından sebze- meyve fiyatları üzerinden kurulan bir başka oyunu da tanzim satışı ile bozduk. Üreticimizi, esnafımızı, sanayici rahatlatacak adımlar üzerinde çalışıyor, bunları dönem dönem kamu oyun ile paylaşıyoruz. İnşallah daha öncekilerde olduğu gibi bu süreçten, bu imtihandan yine güçlenerek çıkacağız."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Çocuk parkında korkunç kaza
Çocuk parkında korkunç kaza