ÖZEL AYIŞIĞI ORTAOKULU’NUN BÜYÜK BAŞARISI

ÖZEL AYIŞIĞI ORTAOKULU’NUN BÜYÜK BAŞARISI

Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında yapılan Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı'nın (TEOG), en başarılı 50 özel okulu belirlendi. Listede 11. Sırada yer alan Özel Tokat Ayışığı Ortaokulu büyük başarı sağlayarak Tokat adına bir ilke imza attı.

07 Şubat 2018 - 15:21

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı'nın (TEOG), en başarılı 50 özel okulu  belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı listenin ilk 5 sırasında İzmir, Bursa, Antalya, Ankara ve İstanbul'daki Özel Bilfen Ortaokulları yer alıyor. İlk 50'de İstanbul'dan 20, İzmir ve Bursa'dan 5'er, Ankara ve Antalya'dan ise 3'er okul var. Tokat’ta ise listeye tek giren Özel Okul Ayışığı Ortaokulu oldu.

İlk sırada yer alan İzmir Bilfen Ortaokulu'nun  TEOG yeterlilik puanı, 494,59 oldu. 11. sırada yer alan Özel Tokat Ayışığı Ortaokulu’nun yeterlilik puanı 490,78 olurken, 50. sıradaki Palandöken Özel Güneş Ortaokulu’nun yeterlilik puanı ise ortalama 478,37.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ...
    1 yıl önce
    Aslına bakarsanız Ham puanlar bazında Özel Ayışığı Okulları Türkiye birincisi olmuştur. Okul puanları eklendiğinde 11.sırada yer almıştır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
O GELİYOR
O GELİYOR
‘Sıfır Atık’la en şık defile
‘Sıfır Atık’la en şık defile