Özel Beykent Koleji’nden genç sporculara bursluluk sınavı

Özel Beykent Koleji’nden genç sporculara bursluluk sınavı

Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Özel Beykent Koleji, Tokatspor’un yanı sıra Tokat Belediye Plevnespor Kulübü’nün alt yapılarında yer alan gençler için bursluluk sınavı açtı.

08 Ağustos 2018 - 01:44

Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Özel Beykent Koleji, Tokatspor’un yanı sıra Tokat Belediye Plevnespor Kulübü’nün alt yapılarında yer alan gençler için bursluluk sınavı açtı. 4. sınıftan 12. sınıfa dek eğitim öğretimlerini devam ettirirken Tokatspor ve Belediye Plevnespor Alt yapısında antrenmanlarına çıkan gençler, bursluluk sınavında başarılı oldukları takdirde Beykent Koleji’ne burslu olarak kayıt yaptırabilecekler.

Beykent Koleji Müdürü Göktuğ Güzel, dün saat 14.00’da başlayan bursluluk sınavı için kamuoyuna bilgi verdi. Basın mensuplarına yaptığı açıklaması şöyle oldu:“Bildiğiniz üzere Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya, aynı zamanda Beykent Koleji Yönetim Kurulu Başkanı. Burada biz Tokatspor ve Tokat Belediye Plevnespor’un alt yapısında bulunan 4. sınıftan 12. sınıfa kadar eğitim gören gençlere okul imkanlarından yararlanmaları için bursluluk sınavı açtık. Bu sınavda başarılı olan öğrencilerimiz sınav sonuçlarına göre yüzde yüze varan indirimlerle okuma imkanı bulacaklar. Bunun yanında esnek ders programları sayesinde antrenmanlarını da aksatmadan eğitimlerine devam edecekler. Beykent Kolejleri eğitim anlamında kendisini Türkiye’de ispatlamış bir okul. Bu imkanlardan Tokatspor ve Belediye Plevnespor Kulübü alt yapılarında gençlerin de faydalanmasını arzu etmekteyiz. Sportif yetenekleriyle birlikte eğitimde kendilerini geliştirmek için fırsat sunmaktadır. Bursluluk sınavı yaş gruplarına göre 80 dakikadan başlayıp 120 ve 150 dakikalık sınavlar oluyor. Türkçe, Matematik, Fen, Sosyal, yaş grupları büyüdükçe Fizik, Kimya, Biyoloji sorularını yanıtlayacaklar. Verdikleri yanıtlara göre bursluluk oranları belli olacak. Şuanda 75 öğrenci sınava girdi. Burs emek, çalışma, başarı isteyen bir kazanç. Sınav sonuçlarını en kısa zamanda ilan edeceğiz.”

HABER: Mihriban KOÇAKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Terörist Tarrant'ın Kont Dracula sevgisi
Terörist Tarrant'ın Kont Dracula sevgisi
"Bu sevgi seli Erbaa'yı alır"