Özel Çocuklar şenlikte buluştu

Özel Çocuklar şenlikte buluştu

Vali Dr. Ozan Balcı, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 5 Temmuz'da başlattığı ve 31 Ağustos tarihine kadar devam edecek "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında Gümenek Mesire Alanında düzenlenen ‘Özel Çocuklar Şenliği’ne katıldı.

09 Temmuz 2021 - 20:51 - Güncelleme: 09 Temmuz 2021 - 22:18

Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte çocuklarla buluşan ve onların etkinliklerine ortak olan Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve onlara değer katmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Dezavantajlı durumdaki çocukların ve ailelerinin problemlerini dert edinip, yüreğinde hissettiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı,  "Onların hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırmak için devletimizin milletimizin bütün imkanlarını sonuna kadar kullanıyoruz.”dedi.

 

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK KAMPÜS

Vali Dr. Ozan Balcı, “Milli Eğitim Bakanlığımız aracılığıyla ilimize çok önemli bir yatırımı yapıyoruz ve Özel Eğitim Kampüsünü kuruyoruz. Anaokulu, ortaokul, lise ve özel eğitim iş okulu (meslek lisesi)  olmak üzere özel eğitim kampüsünü ilimize kazandıracağız. Türkiye‘ye örnek olacak bu yatırımı çok önemsiyorum. Bunun dışında Valilik ve Belediye koordinesinde yapılacak Sosyal Hizmetler Kampüsünü en kısa sürede Tokat'a kazandıracağız. İçerisinde aktif yaşam merkezinden, engelliler kampüsüne, ağır mental ve fiziksel engelliler rehabilitasyon merkezinden, diğer sosyal donatı alanları ile kampüsü en kısa sürede inşa edeceğiz. Engellilerimizi önemsiyoruz ve seviyoruz. Çocukların hayatlarına, yaşamlarına değer katmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Güzel işler yapıyoruz ve yapmaya da  devam ediyoruz.”

Etkinliğe Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

 

2021/07/2021-07-09-20-56-30.jpg
2021/07/2021-07-09-20-56-36.jpg
2021/07/2021-07-09-20-56-40.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Serdengeçti
    2 ay önce
    Sayın Valim sizi tebrik ediyorum..Tokata gelen valilerin en çalışkan ve gayretlisi olarak ,inşallah bu hizmetiniz ebediyen devam edecek...bu masum çocukların samimi ve içten duaları ,cumhurbaşkanımıza, size ve anne babanıza gelecektir...selam ve dua ile
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin Tunç oldu
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin...