Özel Eğitimde Montessori eğitimi başladı

Özel Eğitimde Montessori eğitimi başladı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen, İstinye Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İSÜSEM) tarafından verilen Özel Eğitimde Montessori Eğitimi Tokat Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulunda başladı.

26 Haziran 2019 - 10:11

Tokat merkezde görevli  okul öncesi ve özel eğitim öğretmenlerine yönelik, Özel Eğitimde Montessori Eğitiminin açılışı 24 Haziran 2019 pazartesi günü  Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu Müdürü Abdurrahman İlhan, okul yöneticileri ve öğretmenlerin katılımlarıyla gerçekleşti.

Eğitim açılışını yapan Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu Müdürü Abdurrahman İlhan eğitim öncesi yaptığı konuşmada; “Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu’ nun ortaklaşa yürüteceği Özel Eğitimde Montessori Eğitimi sayesinde ilimizde 20 okulöncesi ve özel eğitim öğretmeni bu alanda eğitim alacaktır. Eğitimimiz günlük 8 saat sürecek ve 6 günde tamamlanacaktır.2019 yılı teknik destek programı çerçevesinde hazırlanan bu proje ile; öğretmenlerimizin alanda kendilerini gerçekleştirmelerine imkan sunularak bu alandaki yeniliklerin ve gelişmelerin gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışlar kazandırılmış olacak ve eğitim sisteminin geliştirilmesine destek olunacaktır. Ayrıca ; Montessori Egitimi alanında çocuklara verilen eğitimlerin bir çoğu özel okul, dernek yada vakıflar tarafından astronomik ücretler karşılığında yapılmakta ve aileler maddi olarak büyük yük altında kalmaktadır. Aileler bir yandan çocuklarının engeline uyum sağlamaya çalışırken öte yandan da engelin beraberinde getirdiği maddi güçlüklerle de baş etmek durumunda kalmaktadırlar. Özel Eğitimde Montessori eğitimi almış olan öğretmenlerimiz ailenin gereksinimleri ve beklentilerini saptayarak alanındaki bu eğitime ücretsiz ulaşabilmelerini sağlayacaklardır.” dedi.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!