>
ÖZLEM ZENGİN YALNIZ DEĞİLDİR!

ÖZLEM ZENGİN YALNIZ DEĞİLDİR!

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin'e yönelik sosyal medyadan yürütülen saldırılara karşı AK Parti Tokat "Özlem Zengin yalnız değildir" mesajı verdi. İl Başkanı Cüneyt Aldemir, oluşan suni gündemin, iftira ve akıl tutulması olduğunu söylerken, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Tüm saldırılara bir Tokat yeter!" dedi. Milletvekili Mustafa Arslan ise "Bunları terör örgütleri organize ediyor, muhalefette değirmenine su taşıyor" yorumunu yaptı

23 Şubat 2021 - 10:35

İl ve İlçe kongreleri ile İl Kadın ve Gençlik Kolları kongrelerini tamamlayan AK Parti'nin Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, dün il başkanlığında Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, İl Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu ve İl Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk başta olmak üzere parti yönetiminin hazır bulunduğu bir basın toplantısı düzenledi. Kongre değerlendirmesinin ardından gündemdeki AK Parti Grup Başkan Vekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin'e yönelik sosyal medyadan yürütülen saldırılara değinilerek "Özlem Zengin yalnız değildir" mesajı verildi.

 İlk konuşmayı yapan Aldemir,  şehrimize, ülkemize hizmet etme yolunda hayırlı olmasını niyaz ediyorum. Bütün teşkilatlarımızın her bir ferdi dâhil olmak üzere bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin sesi, nefesi olmaya devam edeceğiz" dedi.

 

ALDEMİR'DEN KONGRE TEŞEKKÜRÜ

AK Parti İl Başkanı Cüneyt Aldemir şöyle konuştu: "Bugüne kadar bizleri yalnız bırakmayan ve başta bu göreve bizleri layık gören Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Genel Başkan Yardımcılarımıza, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, İlçe Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyelerimize, Kurum amirlerine, Sivil Toplum Kuruluşu, Sendika, Oda ve Dernek başkanları ve yönetim kurulu üyelerine, Muhtarlarımıza, siz basın temsilcilerimize, tüm teşkilatımıza ve tüm Tokatlı hemşerilerime gönülden teşekkür ederim."

 

"MİLLİ TEKNOLOJİ VİZYONUMUZA SIKI SARILIYORUZ"

"AK Parti kurulduğundan bugüne kadar çözülemeyen her hususta reform niteliğinde icraatlara imza atarken ülke olarak bir yandan terörle, bir yandan salgınla uğraşırken demokratik ve ekonomik kalkınmamızı ileriye taşıyacak çalışmaları da asla ihmal etmemiştir. Türkiye’nin yeni başarı hikayelerini milletimizle birlikte yazacağız. Bunun için milli teknoloji hamlesi vizyonumuza sımsıkı sarılıyor, geleceğimizi yüksek teknolojide, araştırma-geliştirmede, inovasyonda arıyoruz. "

 

GÖZÜNÜ UZAYA DİKMİŞ TUTKULU GENÇLERE SAHİBİZ

"Milli teknoloji hamlemiz, özellikle bunun bir parçası olan Milli Uzay Programımız geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edildi. İnandığımız ve kendimizi adadığımız müddetçe bu hedeflere ulaşma konusunda önümüzde hiçbir engel görmüyoruz. Son 18 yılda AK Partimizin yaptığı yatırımlarla bugün uzay alanında olgunlaşmış insan kaynağına sahip ileri düzeyde tasarım ve mühendislik kabiliyetlerine ulaşmış bir Türkiye var. Kendi uydularını geliştirebilen, üretebilen, test edebilen dünyadaki az sayıda ülke arasındayız. Daha önemlisi, gözünü uzaya dikmiş, kainatın bilinmezlerini çözmeye azmetmiş tutkulu gençlere, tutkulu evlatlara sahibiz. Bu heyecanla devam ettiğimiz müddetçe aya ulaşmak ya da uzaya bir Türk vatandaşını göndermek gibi hedefler emin olun yalnızca birkaç adım ötemizdedir."

 

SOSYAL KORUMA KALKANI ADI ALTINDAKİ DESTEK TOKAT'TA 90 MİLYON LİRAYI BULDU

"Üretim cephesinde de Türkiye yoluna güçlü bir şekilde devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 2020 yılının son ayına ilişkin sanayi üretim verilerimiz açıklandı. Buna göre sanayi üretimimiz beklentileri aşarak bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9 artış gösterdi. Böylece 2020 yılının son çeyreğinde sanayi üretimini en çok arttıran G-20 ülkesi olmayı başardık.  Pandemi sürecinde hayata geçirilen toplamı 311 milyar lirayı bulan destek ve teşviklerle yaşanılan ve ekonomik bu sıkıntıları bir nebze hafifletmenin gayreti içerisinde olduk. Sadece sosyal koruma kalkanı kapsamında sosyal destek kısa çalışma ödeneği nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği, normalleşme desteği başlıkları altında milletimize aktardığımız kaynak 53 milyar lirayı buldu. İlimizde ise bu rakam 90 milyon liraya yaklaşmaktadır. Kısa çalışma ödeneğinin süresi son defa Mart ayı sonuna kadar uzatılmıştır. "

 

ÇİFTÇİYE DESTEK ARTARAK SÜRÜYOR

"Öte yandan çiftçilerimize Cumhurbaşkanımız gübre destekleriyle ilgili iki müjde verdi. Gübre desteklerini yüzde 100 artışla iki katına çıkartıyoruz. Buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi hububat ürünlerinde dekara 8 lira olan desteği 16 liraya yükseltiyoruz. Organik gübre kullanan üreticilerimize ise ilave olarak dekara 10 lira olan destekleme ödemesini dekara 20 liraya yükseltiyoruz. Bu destek ödemeleri çiftçilerimiz kaynağa en çok ihtiyaç duydukları ilkbahar döneminde hesaplarına yatırılacaktır. Çiftçilerimiz üretmeye devam ettikleri müddetçe bizde onları desteklemeye devam edeceğiz. Türkiye küresel salgın krizini başarıyla yürütmüş bir ülkedir. Biraz daha sabrederek, biraz daha fedakârlık yaparak bu musibeti tehdit olmaktan çıkartabilecek bir yerde duruyoruz. Tüm hemşerilerimden bir kez daha yürüttüğümüz mücadeleye destek vermesini istirham ediyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun diyorum. Bu arada da tabi kovid’de şu anda hasta yatağında olan tüm hemşerilerime sağlık, sıhhat, afiyetler diliyorum. Bütün sağlık mensuplarımıza aynı şekilde sağlık, sıhhat, afiyetler diliyorum. Ölenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum."

YALAN, İFTİRA, AKIL TUTULMASI!

AK Parti'nin vizyonunun çalışmak, üretmek ve millete hizmet etmek olduğunu belirten AK Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin'e yönelik sosyal medya üzerinden saldırılara değinerek şunları söyledi:  Bunlara gölge düşürmek isteyen, milletimize unutturmak isteyen ve bu amaçla dayatılan suni gündemlerle enerjimizi boşa harcamamızı isteyen bir kesim olduğunun da farkındayız. Son günlerde grup başkanvekilimiz Özlem Zengin ve eski bakanımız Sayın Berat Albayrak ile ilgili oluşan suni gündeme baktığımızda ise ana muhalefet başta olmak üzere kaynağı nereden geldiği belli olmayan odaklarda üretilen yalan ve iftiralardan başka hiçbir değeri olmayan akıl tutulmasından ibrettir. Bunlar hiçbir zaman ülkemize olan aşkımızdan ve hedeflerimizden uzaklaştırılamamış ve uzaklaştırılamayacaktır. TBMM Grup Başkanvekilimiz, Milletvekilimiz Özlem Zengin Hanımefendi’nin milletin meclisinden söylemiş olduğu her bir söz bu ülkenin mazlum mağdur tüm insanlarının sözleridir. Hiçbir zaman konuşma hakkı dahi tanınmayan kadınlarımızın sözleridir. Her bir sözü haktır ve gerçektir. Yıllarca bu davanın savunuculuğunu yapan Grup Başkanvekilimiz, Tokat Milletvekilimiz Özlem Zengin Hanıma her bir sözü için, her cümlesinin her bir harfi için teşkilatımızın her bir neferi adına biner kez teşekkür ederim.

 

EROĞLU: TÜM SALDIRILARA BİR TOKAT YETER!

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Ne yazık ki özellikle son zamanlarda Tokat Milletvekilimiz, Grup Başkan Vekilimiz Özlem Zengin'e karşı yapılan asimetrik şekilde özellikle sosyal medya üzerindeki bir takım paylaşımları ben de büyük bir esefle ve kınayarak buradan özellikle ifade etmek istiyorum. Tabi ki her birimiz siyaset yapıyoruz. Topluma faydalı işlerle uğraşıyoruz. Tüm bunlar yapılırken bizim 'olmazsa olmaz' ilkelerimiz var; Ahlak, iyi insan olmak ilkeleri veya bir şey yaparken başka bir insanın kişisel haklarına herhangi bir halel getirmemek gibi bazı önceliklerimizin olması gerekiyor. Bu hem inancımız gereği böyle olması gerekiyor hem de yapmış olduğumuz iş gereği böyle olması gerekiyor. Ama bugün baktığımızda Tokat'ın bir değeri olan, Türkiye'nin bir değeri olan değerli vekilimiz Özlem Zengin Hanımefendiye, ne yazık ki çirkin, ahlaksız, asla kimsenin dahi tasvip edemeyeceği söylemlerle özellikle bir takım güruh bir takım saldırılar gerçekleştiriyor. Buradan şunu söylemek istiyorum; Hem biz Tokatlılar, hem AK Parti ailesi olarak Değerli Grup Başkan Vekilimizin Özlem Zengin Hanımefendinin yanında olduğumuzu buradan ifade etmek istiyorum. Ve diyorum ki tüm yapılanlara ve saldırılara bir Tokat yeter inşallah!. İnşallah da gerekli soruşturmalar zaten açılmış bulunmakta. Cumhuriyet Başsavcılıklarımız tarafından özellikle dün gece paylaşım yapanlarla ilgili gerekli çalışmalar yapılıyor. İnanıyorum ki yüce adalet inşallah gerekli cezayı verecektir. Ama burada bizler de doğru bildiğimiz, haksız bir olaya karşı dimdik durmalıyız. Bugün de Tokat teşkilatı olarak bizler bunu gösteriyoruz.  Değerli Grup Başkan Vekilimiz Özlem Zengin yalnız değildir."

 

ARSLAN: SOSYAL MEDYADAN CİDDİ BİR SALDIRI VAR

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan’da 18 Şubat Perşembe günü TBMM Genel Kurulu'nda 'Çıplak arama iddiaları' ile ilgili yaşanan tartışmayı hatırlatarak "Terör örgütünün sözcülüğünü Meclis'te yapan bir milletvekili Grup Başkan Vekilimize sataşmada bulundu. Grup Başkan Vekilimiz de Onun cevabını Meclis Kürsüsünde verdi. Fakat akabinde bütün terör örgütleri bir araya geldi; PKK'sı, FETÖ'sü, DHKPC'si sistemli bir şekilde bir organizasyonla Grup Başkan Vekilimize sosyal medya üzerinden ciddi bir saldırı başlattılar" dedi.,

TERÖR ÖRGÜTLERİ ORGANİZE EDİYOR

MUHALEFET, DEĞİRMENİNE SU TAŞIYOR

21 Şubat Pazar günü sosyal medya üzerinden paylaşılmak üzere bu karşı grupların kendi Whatsapp gruplarında yaptıkları çağrıların dökümünün yer aldığı kağıtları basına gösteren Milletvekili Mustafa Arslan, "Nasıl saldıracaklarını, hangi mesajlarla saldıracaklarına dair kendi aralarında yaptıkları yazışmalar! Ciddi ve sistemli bir saldırı var. Sistemli bir itibarsızlaştırma çalışması var ama bizim Grup Başkan Vekilimiz Tokat Milletvekilimiz Özlem Hanım, bunların hepsinin üstesinden gelecek güçte ve iradede ve imana sahip. Bunların hepsini de alt edecek birikime sahip. Yapılan bu şeyi, atılan iftiraları kesinlikle kabul etmemiz mümkün değil. Mevzuat belli. Bakanlığın yaptığı açıklamalar belli. Bu konuyla alakalı İçişleri Bakan Yardımcımız Muhterem İnce Bey gitti Uşak'ta ki hadise ile ilgili incelemelerini yaptı. Bu konuda basın açıklamalarını yaptı. İddia edilen hadisenin tamamıyla yalan olduğu ortaya çıktı. Bu konuyla alakalı Uşak Valimiz açıklama yaptı. Bu konuyla ilgili defalarca açıklama yapılmasına rağmen terör örgütleri bir itibarsızlaştırma için sistemli bir şekilde Grup Başkan Vekilimize saldırıyorlar. Biz bunu kabul etmiyoruz. Özlem Zengin'i ben ilkokuldan beri tanıyorum, 45 senedir tanıdığım bir insan. Her türlü mecrada doğru bildiğini, korkmadan söyleyen bir insan. Susturamazlar. Bundan sonra da söyleyecek. Topu gelsin, hepsi birden gelsin yine Tokat Milletvekilimi susturmaya güçleri yetmez. Bu ahlaksızlığı, bu çirkin saldırıyı hiçbir vicdan kabul etmez. Biz de kabul etmiyoruz. Bunların cezasını da hukuk önünde, mahkemelerimiz en ağır şekilde verecektir. En son bir avukat müsvettesi, Grup Başkan Vekilimiz hakkında bizim burada telaffuz edemeyeceğimiz bir ifadeyle bir sataşmada bulundu. Gerçekten bunların kabul edilmesi mümkün değil; bunlar nasıl hukuk fakültesi bitirmiş, nasıl avukat olmuş, bunları yazmaya elleri nasıl varmış, çocuklarının yüzlerine nasıl bakacaklar! Bunu kabul etmiyoruz, şiddetle kınıyoruz. Bizim milletimiz, partimiz sağduyulu Türk milletinin tüm insanları da bu yapılan saldırıyı kınamıştır, kınamaya devam edecektir. Özlem Zengin yalnız değildir. Biz büyük bir aileyiz. Bunun dışında Berat Bey hakkında da ciddi bir itibarsızlaştırma kampanyası var. İstifa etsin dediler. Günlerce uğraştılar. En son Berat Bey sağlık nedenleriyle Maliye Bakanlığı'ndan istifa etti. Ama yine peşini bırakmadılar. Burası bir bakkal dükkanı değil! Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti. 128 Milyar Dolar nerede!.. Nerede olduğu bütün devlet kayıtlarında var. Dünya bir pandemiden geçti. Pandemiyi en iyi atlatan en rahat atlatan ülkelerden biriyiz. Şuan bizim muhatap olduğumuz durum ciddi bir iftira kampanyası. Buna yeni siyasette hakikat ötesi diyorlar.  Yalanı ortaya atıyorsun ondan sonra geriye çekiliyorsun. Bu yalanlarla, demagojiyle uğraşmak tan devletin, diğer işleri yapmaya neredeyse zamanı kalmayacak. Bunların hepsini terör örgütleri organize ediyor. Maalesef muhalefette terör örgütlerinin değirmenine su taşıyor. Onlarda bu durumdan istifade etmek için terör örgütleriyle birlikte bu kampanyalara alet oluyorlar. Bu bizi üzüyor ama AK Parti’de Özlem Zengin’de bunların hepsini aşabilecek kudrette."

HABER: Mihriban KOÇAKER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x