Pandemi mağduru esnafın yüzünü gurbetçiler güldürdü

Pandemi mağduru esnafın yüzünü gurbetçiler güldürdü

Kurban bayramı öncesi Tokat’ta gelen gurbetçi aileler bayram boyunca ve bayram sonrasında Tarihi Taşhan’da yoğunluk oluşturdu. Taşhan esnafı pandemi sürecinde durma noktasına gelen işlerinin açılmasından memnun.

08 Ağustos 2020 - 11:36

Şehir dışında yaşayan birçok Tokatlı 4 günlük kurban bayramı tatilini memleketinde geçirmeyi tercih etti. Bayram alışverişi yapmak isteyen vatandaşlar Tarihi Taşhan’da yoğunluk oluşturdu. Yoğunluk bayram sonrası süreçte de devam etti. 5 yıldır tarihi Taşhan’da esnaflık yapan Özlem Korkmaz, pandemi sürecinde durma noktasına gelen işlerinin açılmasından memnun olduklarını dile getirdi.

Pandemi sürecinde zor zamanlar atlattıklarını belirten Özlem Korkmaz, “Bu sene malum bir pandemi sğreci geçiriyoruz ve bu süreçte çok zor zamanlar yaşadık. Her yer bomboştu, Taşhan’da bir süre boş kaldı, iş yapamadık. Büyük şehirlerin yasakları kaldırıldıktan sonra işlerimiz yavaş yavaş açılmaya başladı. Özellikle kurban bayramı arasında güzeldi işlerimiz. Şimdi hala bayram yoğunluğunu yaşıyoruz. İşlerimiz geçen yaza oranla iyi değil ama pandemiye göre iyi, şükür diyoruz. İnşallah pandemi sürecini biran önce atlatırız ve daha güzel işlerimiz olur.” dedi.

MASKE TAKMAYANDAN KAÇIYORUM

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmaya özen gösterdiklerini vurgulayan Korkmaz, “Öte yandan yaşanan yoğunluk ve kalabalık bizi biraz endişelendiriyor. Mümkün olduğunca sosyal mesafeyi koruyarak işlerimizi yapmaya çalışıyoruz. Maske takmayanlar ve çok dip dibe gezenler oluyor; bu tür müşterilerimiz geldiğinde yaklaşmıyoruz mümkün olduğunca. Müsaade istiyorum, biraz uzaklaştırıp o şekilde ürünleri gösteriyorum. Bu tür durumlar işlerimizi de etkiliyor, maskesi olmayan insanlarla pek fazla muhatap olmak istemiyorum. Bu konuda gelen müşterileri uyarıyorum, dükkana alırken maskesi olmayan kimseyi almıyorum, maske takmaları konusunda uyarıyorum. Maskesiz gördüğüm kişilerden de kaçıyorum. Bu pandemi tedbirleri kapsamında kendim bütün kurallara uymaya özen gösteriyorum, uymayanları da uyarıyorum. Tüm ülke olarak bu tedbirleri alacağız ki çabucak atlatalım bu süreci” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!