google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
“Pandemi Sürecinde Kadın” konuşulacak

“Pandemi Sürecinde Kadın” konuşulacak

Pandemi süreci kadınları nasıl etkiledi?, Ev ve çalışma hayatındaki kadınların pandemi sürecinde karşılaştığı sosyal, ekonomik ve psikolojik sorunlar neler? Akademisyenler “Pandemi sürecinde kadın’ı konuşacak

04 Mart 2021 - 00:45

4 Mart 2021’de çevrimiçi platformda gerçekleşecek KADEM Kadın Araştırmaları Dergisi öncülüğünde düzenlenen 7. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi’nin bu yılki ana teması “Pandemi Sürecinde Kadın” olarak belirlendi.

 

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi ortaklığıyla düzenlenen kongreye Prof. Dr. Alev Erkilet başkanlık yapıyor.

 

Kongre, ekranların tecrübeli sunucusu Beyza Hakan’ın takdimiyle, saat 9:00’da KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın konuşmalarıyla başlayacak. Hemen ardından, alanında uzman isimler 8 ayrı oturumda bildirilerini sunacak.

 

 Moderatörlüğünü Prof. Dr. Nuran Yıldırım’ın yaptığı açılış panelinde, Prof. Dr. Veysel Bozkurt “Koronavirüs Salgınının Kadınlar Üzerindeki Etkileri”, Prof. Dr. Alev Erkilet “Pandemi Bağlamında Toplumsal Eşitsizlikler ve Kadın”, Prof. Dr. Burhanettin Tatar ise ‘Ev Metafiziği’ Ve ‘Eve Düşüş’ Sarkacında Kadın” konulu bildirilerini sunacak.

 

8 OTORUM GERÇEKLEŞECEK

2 ayrı salonda gün boyu devam edecek 8 oturumun konu başlıkları: Pandemi ve İş-Yaşam Dengesi, Pandemi ve Çalışma Hayatı, Pandemi, Edebiyat, Sanat, Pandemi ve Mülteciler: İyi Uygulama Örnekleri, Pandemi Ve Ruh Sağlığı, Pandemi ve Medya, Pandemi, Tarih, Din

Pandeminin Sosyolojisi, Panellerin ardından ödüle değer bulunan ilk üç bildiri açıklanacak.

Kongre kapanış oturumuyla sona erecek.

Haber: Serdar Pazarlıoğlu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ