google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Pandemiden en çok kadın etkilendi

Pandemiden en çok kadın etkilendi

Türkiye Kamu-Sen Tokat İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Covid-19 salgınının en çok kadınlar üzerinde olumsuz etki yarattığını söyledi.

09 Mart 2021 - 00:29

Hakan Akkaya, "Ne yazık ki pandemi ile birlikte yaşanan sıkıntılar katlanarak artmıştır. Yapılan birçok araştırma, Covid -19 salgınından en çok kadınların etkilendiğini ortaya çıkardı. Hem evlerde hem de çalışma hayatında kadınlarımız sorunlar ile baş başa kalmışlardır. Sağlık çalışanları arasında kadınların daha yoğun olduğu düşünüldüğünde, salgında en ön safta daha çok kadınlarımızın yer aldığını söyleyebiliriz" dedi.

 

ÇALIŞAN ANNENİN ÇOCUK BAKIMI SORUNU ÇÖZÜM BEKLİYOR

Hakan Akkaya, "Altını çizmemiz gereken önemli bir nokta şudur ki, ülkemizde kadınlarımız gerek sosyal gerekse ekonomik hayata arzu edilen oranda katılamamaktadır. Kadınlardan beklenen aile içi rolleri yerine getirmesi, çalışma hayatına katılmasının önüne geçmektedir. Çıkarılan kanunların kâğıt üzerinde kalmaması, bu yönde atılan adımların samimiyetinin ortaya konulması bakımından önemli bir gösterge olacaktır. Bu vesileyle bu anlamlı günde, ilgili yönetmeliğin bir an önce çıkarılarak çalışan annelerin en önemli sorunlarından olan çocuk bakımı konusunun da kalıcı bir çözüme kavuşturulması talebimizi yineliyoruz" dedi.   

Yaşanan kadına şiddet olaylarıyla ilgili ise kadınların artık şiddete maruz kalmasını istemediklerini, ve suçluların en ağır cezalarını almasını istedi.

HABER: Uğurcan USUK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ