“Pandeminin üstesinden geleceğiz”

“Pandeminin üstesinden geleceğiz”

Tokat’ta ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ sloganıyla sahada denetimler sürüyor. Dün gerçekleşen denetimlerin ardından konuşan Vali Ozan Balcı, “İnşallah gevşetmeden, yılmadan, pes etmeden bu pandeminin üstesinden geleceğiz” dedi

17 Ekim 2020 - 13:03

İçişleri Bakanlığı’nın Covid­-19 Tedbirleri Genelgesi kapsamında ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ sloganıyla, tedbirlerin sahadaki denetimi sürüyor. Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Jandarma Albay Murat Kınay,  İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hacı Ahmet Sümbül ile birlikte Gazi Osman Paşa Bulvarı üzerinde maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına yönelik denetim yaptı.

Denetim sonunda açıklama yapan Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, “Bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi Tokat’ta da ‘Sağlık için hepimiz için’  sloganıyla denetimlerimizi yapıyoruz. Her zaman ifade ettiğimiz gibi; maske, sosyal mesafe ve hijyene dikkat edin. Bilindiği gibi bir pandemi yaşanıyor. Ama Tokat’ta sağ olsun hemşerilerimiz bu mücadeleye destek veriyor. Sağlık ordumuz ve idari teknik personelimiz büyük bir mücadele veriyorlar. Bütün devlet teşkilatı olarak, kurumlar olarak biz de bu mücadeleye omuz omuza destek veriyoruz. İnşallah gevşetmeden, yılmadan, pes etmeden bu pandeminin üstesinden geleceğiz. Paniğe kapılmaya gerek yok ama sorumluluk duygusundan da asla vazgeçmememiz lazım. Sürekli ifade ettiğim gibi sayıların bir önemi yok. Ha bir ha bin. Ayrıntısıyla, pes etmeden mücadeleye devam edeceğiz. Sahaya da başlıyoruz. Alanları denetliyoruz. Sağ olsun Tokatlı hemşerilerimiz bu konuda bizlere yardımcı oluyor. İnşallah mücadelemiz devam edecek” diye konuştu.

“PES ETMEK, GEVŞEMEK YOK”

Tokat’ta vaka sayılarında gözle görülür bir düşüş yaşandığını vurgulayan bir basın mensubu İstanbul’dan gelenlerin geri dönmesinin vaka düşüşünde etkisi olup olmadığını sorması üzerine Vali Dr. Ozan Balcı, “Sayılarla bir işimiz yok. Ha bir vatandaş ha bin vatandaş. Bu önemli bir konu. Çünkü engelli vatandaşlarımız, kronik hasta olan vatandaşlarımız var. Normal hayatın düzene girmesi lazım. Dolayısıyla pes etmeden, gevşemeden, kuralları ve denetimleri gevşetmeden mücadeleye devam edeceğiz.

HES KODU ALMAYAN KALMASIN!

HES Kodu ile ilgili çalışmaların devam ettiğini bildiren Vali Balcı, Hükümet Konağı, Sağlık Müdürlüğü Emniyet Müdürlüğü gibi yerlerde HES Kodu uygulandığını, toplu ulaşımda da hayata geçirilecek olan HES Kodu uygulamasıyla ilgili çalışmalar bittiğinde ayrıntılı bilgilendirme yapılacağını söyledi.

Tokat İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hacı Ahmet Sümbül, ise HES Kodu uygulamasının giderek yaygınlaşacağına işaret ederek tüm vatandaşların HES kodu alması konusunda uyardı. HES Kodu E-Devlet üzerinden, SMS ile veya Hayat Eve Sığar Mobil uygulaması üzerinden de alınabiliyor. Kod süresiz olarak alınabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yağıbasan Medresesi Türk İslam müzesine dönüşüyor
Yağıbasan Medresesi Türk İslam müzesine dönüşüyor
Villalara dadanan hırsızlar yakalandı
Villalara dadanan hırsızlar yakalandı