google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
PANDEMİYE RAĞMEN YATIRIMLARIMIZ SÜRÜYOR

PANDEMİYE RAĞMEN YATIRIMLARIMIZ SÜRÜYOR

Tarım, ulaşım, Yeni havaalanı, ilçelerde süren yatırımlarda son durumu AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt bir dizi ziyaret gerçekleştirdiği Niksar'da anlattı. Beyazıt, pandemiye rağmen süren yatırımlarda son gelişmeleri aktardı

06 Mart 2021 - 13:20 - Güncelleme: 18 Mart 2021 - 18:33

AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt beraberinde partililerle birlikte Niksar’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Milletvekilinin ziyaretinde Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Ak Parti Niksar İlçe Başkanı Semih Tepebaşı,  İl genel meclis üyelerinden Sadullah Karataş, Şahin Güneşen, Kaya Çakırtaş, Ak Parti Tokat il başkan yardımcıları Ali Özer, Emin Kısmet ve İbrahim Polat da hazır bulundu. Milletvekili Yusuf Beyazıt, yerel gazetelere yaptığı ziyaret sonrasında belediye binasına kadar yürüdü ve yol güzergahı boyundaki bütün esnafa hal hatır sordu.

 

Esnafa bir ihtiyacı derdi olup olmadığını sorduğunda her zaman hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun devletimiz ve cumhurbaşkanımız için dua aldıklarını söyleyen Beyazıt, özellikle pandemi döneminde devletin, Cumhurbaşkanının, elinden gelen tüm imkanları seferber ederek, hastalara hastanelerde sahip çıkıldığını ifade ettiklerini anlattı.

 

OSMAN PAŞA İLE ÖZEL BİR DOSTLUĞUMUZ VARDI

Milletvekili Yusuf Beyazıt'ın gündeminde helikopter kazası ve şehit olan 11 kahraman asker vardı. Öncelikle bu konu hakkında konuşan Yusuf Beyazıt bir helikopter kazasında şehit verdiği yeğeni kahraman Tümgeneral Aydoğan Aydın'ı hatırlatarak acısını ifade etti.

Yusuf Beyazıt şöyle konuştu:  Önceki gün helikopter kazasında şehit olan generalimiz Osman paşaya, subaylarımıza, bu vatan evlatlarına Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize ve yaralılarımızın da biran önce şifa bulmasını niyaz ediyorum, tüm milletimizin başı sağolsun. Rahmetli paşamızı yakinen tanıyordum o yüzden çok özel bir dostluğumuz vardı. Ülkesini, vatanını, milletini bayrağını çok seven yiğit bir paşaydı. Tümgeneral Aydoğan Aydın da 2017 yılındaki yine bir helikopter kazasında şehit olmuştu. Şehadet acısının ne olduğunu biliyorum. O nedenle bu konuda üzüntülerimi ifade etmek istiyorum. Kaldı ki Osman Paşa benim tanıdığım bildiğim bir paşaydı. Vatanına, milletine, bayrağına, devletine Cumhurbaşkanına bağlı bir paşamızdı." diyerek şehitlere bir kez daha rahmet diledi.

 

"İTALYAN HELİKOPTERLER İLE İLGİLİ KAFAMDA SORU İŞARETİ VAR"

İtalyan helikopterler ile ilgili kafasında bir soru işareti olduğunu paylaşan Milletvekili Yusuf Beyazıt, "Şimdi bu İtalyan helikopterleri ile ilgili konuda bir soru işareti kafamda var, onunla ilgili ilk defa şunu söylüyorum bu konuyla ilgili bir çalışmayı önümüzdeki dönemlerde yapacağım ve değerlendireceğim" dedi.

 

"SAVUNMA SANAYİNDE GELDİĞİMİZ NOKTADAN GURURLUYUM"

Geçtiğimiz günlerde  bir gurup milletvekili ile beraber Türk Havacılık ve Uzay Sanayi  (TAİ)'yi  ziyaret ettiklerini ve TAİ’de Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Savunma sanayinin, devletin geldiği noktayı gördüğünü ve iftihar ettiğini anlatan Milletvekili Beyazıt, "Şu anda Savunma sanayimiz üst düzeyde, gerek helikopter gerek savaş uçaklarımız gerekse diğer unsurlar çok gelişti prototipleri hazır durumda. İnşallah 2023’de 2025’de bunlar seri üretime geçecek ve bir kısmını da şu anda Jandarmaya, İçişlerine teslim etmeye başladılar. Savunma sanayimiz çok iyi noktaya geldi, İHA’lar, SİHA’lar, Atak helikopterlerimiz bütün bunlar yapıldı ve insansız savaş uçaklarını dünyada yapacak ender ülkelerden birisi haline geldik. Bu konuda da gurur duyduğumu söylemek istiyorum" diye konuştu.

 

"PANDEMİYE RAĞMEN YATIRIMLAR SÜRÜYOR"

Tokat'a yapılan yatırımlar ve son gelişmeleri aktaran Yusuf Beyazıt pandemiye rağmen yatırımların hızla sürdüğünü belirterek şöyle konuştu: "Tokat ile ilgili yapılan hadiselere gelince; başkanlık sistemine geçtikten sonra Cumhurbaşkanımızın 100 günlük programı içerisinde bazı değerlendirmeler olmuştu. O zaman itibariyle kabine bir karar almıştı. Aldığı karar, yüzde 70’i yapılmamış hiçbir iş yeniden ihale edilmeyecek, yüzde 70’i tamamlanmış işler ancak tamamlanacaktı. Tokat’ın en büyük problemleri burası bir tarım kentidir, burası bir turizm kentidir, burası bir kültür kentidir. Bunlarla ilgili tarımında turizminde kültüründe canlanması ulaşımla doğru orantılı olan hadiselerdir. Ulaşım varsa herşey vardır. Şu anda ikinci havaalanı yapılan ender şehirlerden Tokat’ımızda havaalanımızın yüzde 75’i tamamlandı. İkmal işi ihalesi de geçen gün yapıldı sözleşmesi de imzalandı. İnşallah bu sene çok hızlı şekilde havaalanımızı harekete geçireceğiz."

 

TOKAT-NİKSAR YOLU YÜZDE 70 TAMAM

"Tokat-Niksar yolunun da kilometre bazında yüzde 70’i tamamlandı.

Keşke D-100 karayolu da Niksar’ın yanından geçseydi o zaman Niksar’a çok büyük katkısı olmuş olacaktı. Niksar’ı şehir halinde ilerletmenin en önemli unsuru Kuzey-Güney ekseninde Niksar’ı Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan şartları yapmaktır. Yeni bakanımız ile de bu yolla ilgili çalışmaları yaptık. Bunu iki bazda yapalım istedik, yani tamamı ihale edilmesin ama o dönem içerisinde Akkuş yolunu da bir elden geçirip değerlendirelim istedik. Başçiftlik yolu, Reşadiye-Aybastı yolu devam ediyor, Turhal’ı Tokat’a bağlayacak olan demiryolu ile ilgili çalışma projesi devam ediyor. Yüzde 70’i bitmediği halde Tokat istisna olarak bu yapıldı. Niksar’da ayrıca kapalı spor salonunu yıktırıp aynı yere yeniden  daha büyük bir kapalı spor salonunu gelişmiş halde yaptıracağız."

 

HÜKÜMET KONAĞI VE EMNİYET BİNALARI BİR PROJEDE OLACAK

"İçişleri Bakanımızı ziyaret ettik, bütçede olmadığı halde ödeneği olmadığı halde hükümet konağı binamızı yeni yerinde çok güzel bir şekilde yapılacak. Bakanımız Emniyeti de oraya koyalım hep beraber bir bina olarak yapalım dedi. 15 Temmuz’dan sonra yeni hükümet konakları ve emniyet binaları aynı yerde yaparak değerlendiriyoruz. Aynı projenin içinde emniyet binasının projesi de var. Ama ben emniyet binamızın yerinin hazır olduğunu eski yerden vazgeçmeyeceğimi ve oraya güzel bir bina yaptıracağımı dile getirdim. Bütün hedefimiz hükümet konağının emniyeti ile birlikte yapılması. Jandarmanın taşınması ile ilgili konuya gelirsek, tüm illerde buna benzer talepler var. Onu da jandarma komutanına talimat verdi inceleyip değerlendirin uygunsa onu da yapın dedi, inşallah onu da Ankara’ya döndüğümüz zaman değerlendirelim."

 

OSB SORUNU ÇÖZÜLDÜ, İSTİHDAM ARTACAK

"Organize Sanayi ile ilgili bir problem vardı, o konu çözüldü inşallah yatırımcılar gelecek ve orası daha çok insanımıza istihdam sağlamış olacak. Bir şehri kalkındırmanın yolu bütünlükten geçer. Burayı bir şehir haline getirmeliyiz.Dünyada tek büyüyen ülke Çin’den sonra Türkiye’dir, diğer ülkeler geriye gitmişken Türkiye ileriye gitmiştir. Bir idealim bir hedefim var, burayı tarihin kültürün başkenti haline getirmektir."

 

“KEŞKE ALTIN OLSA DA ÇIKARTILSA"

"Niksar’da yapılması planlanan maden konusuna gelince, öyle yazıldı çizildi, keşke memlekette altın olsa da  altın çıkarsak. Hodri meydan söylüyorum, Niksar’da söylüyorum. Bilecik’te altın çıkarıldı yöre halkı bayram etti, keşke altın olsa da Tokat bayram etse. Yok böyle bir şey, maden arama ruhsatı alınmış oralarda maden aranıyor. Fay hattının olduğu yakın bölgelerde altın ve bakır olma ihtimalini baz alarak araştırmalar yapılıyor değerlendirmeler yapılıyor. Dünyanın altın rezervi olarak dünyada ikinci ülke Türkiye. Ama altınları çıkaramıyoruz, Almanya devreye giriyor, altını çıkarmasınlar diye Alman vakıflarının çevre vakıflarına nasıl para gönderdiğini biliyorum, vallahide billahi de biliyorum. Altın borsası Almanya’nın elindedir. Hiçbir altın çıkarmadığı halde altın borsası onların elindedir. Bekliyorlar Türkiye’yi bölmek için bekliyorlar. 15 Temmuz Türkiye’yi bir Irak yapma, Libya yapma, bir Suriye yapma operasyonuydu, Türkiye’yi bölmek istiyorlar. Dolayısıyla altınla ilgili çıkartılan söylentilerin kıyametlerin tamamı fasa fisodur. Keşke olsa da çıkarılsa, siyanürden bir kişi ölmüş değil dünyada.  Bir tane ağaç kesilsin, bir tane yeraltı suyuna zarar verilsin herkesten önce ben bu işin mücadelesini vermezsem namerdim. Bunların hepsi siyaseten olan hadiselerdir. Biz bu memleketi seviyoruz bu ülkeyi seviyoruz ama ben buranın bir çocuğu evladı olarak buranın aleyhine olacak en ufak birşeyde ilk önce ben karşısında olurum."

 

ÜNYE-AKKUŞ-NİKSAR YOLU İHALE AŞAMASINDA

"Ünye-Akkuş- Niksar yolunun projesi hazır ihale edilmesi lazım. Tam 2 Katrilyon Lira civarında bir meblağdan bahsediliyor, çok büyük bir proje. Bizde onu iki etaplı olarak düşünüyoruz şu andaki Akkuş yolunun genişletilerek iyileştirme noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Niksar-Tokat yolu bu yaz inşallah bitmiş olacak."

HABER: Dursun Ekrem ER

2021/03/2021-03-06-13-29-09.jpg
2021/03/2021-03-06-13-29-16.jpg
2021/03/2021-03-06-13-29-20.jpg
2021/03/2021-03-06-13-29-26.jpg
2021/03/2021-03-06-13-29-31.jpg
2021/03/2021-03-06-13-29-42.jpg
2021/03/2021-03-06-13-29-50.jpg
2021/03/2021-03-06-13-29-54.jpg
2021/03/2021-03-06-13-30-59.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ