Reklam

Paşaya Vefa

Şırnak'ta 31 Mayıs'taki helikopter kazasında 12 silah arkadaşıyla birlikte şehit düşen Tokatlı efsane paşa Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın isminin verildiği eğitim kampüsünün temeli Ankara'da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katıldığı törenle atıldı

16 Eylül 2017 - 13:43 - Güncelleme: 16 Eylül 2017 - 13:48

TERÖRE KARŞI EN BÜYÜK CEVAP EĞİTİM

AK Parti Tokat Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Başkanı Yusuf Beyazıt'ın yeğeni Tokatlı efsane paşa Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın adının yaşatılacağı eğitim kampüsünün temeli Ankara Keçiören'de atıldı.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Keçiören Gümüşdere Mahallesi'nde "Vatansever Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Eğitim Kampüsü"nün temel atma törenine katıldılar. Törene AK Parti Tokat Milletvekili Celil Göçer de katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu törende yaptığı konuşmada şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın isminin bir eğitim kurumunda bayraklaşmasına vesile olanların önünde saygıyla eğildiğini ifade etti. Teröre karşı en büyük cevabın eğitimle verileceğini belirten Soylu, Türk milletinin kahramanlarına vefa gösterdiğini ve onları unutmadığını vurguladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a müteşekkir olduğunu dile getiren Soylu, Şehit Aydoğan'ın ailesine de gösterdikleri vakardan ve onurlu duruştan dolayı teşekkür etti. , "Terörle mücadele ederken insanlığını kaybetmeyen tavrını hiçbir gün gözümüzün önünden gidermediğim Aydoğan Aydın Paşamıza, bu millete bıraktıkları için minnetlerimi ve şükranlarımı ifade ediyorum." diye konuştu.

Kampüse adı verilen Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın eşi Nuray Aydın da eşinin ortaokul ve liseyi yatılı öğretmen okulunda okuduğunu belirterek, "Eşim, çocukları ve gençleri çok severdi. 'Onlar bizim geleceğimiz' derdi. 'Eğer asker olmasaydım çok iyi bir öğretmen olurdum' diye ifade ederdi. Eşimin vatan aşkı, fedakarlığı ve azmi, umut ediyorum ki burada okuyacak gençlerimize örnek olur." diye konuştu. Şehidin oğlu Berkay Aydın da kampüste eğitim alacak kardeşlerinin ileride vatan aşkı ve fedakarlıklarıyla millete umut olmaları, gurur verecek işler yürütmeleri temennisinde bulunarak, kendisinin de babasına layık olacak işler yapacağını söyledi.

MİLLETVEKİLİ BEYAZIT'TAN ANLAMLI PAYLAŞIM
Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın dayısının oğlu Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, sosyal paylaşım sitesi hesabından şu yazıyı paylaştı: “Vatan uğruna şehit düşen Tümgeneral Aydoğan AYDIN paşamızın isminin yaşatılacağı "Vatansever şehit Tümgeneral Aydoğan AYDIN Eğitim Kampüsü'nün temel atma töreni yapıldı. Şehit Aydoğan AYDIN paşamız gibi vatan sever gençlerimizin yetişeceğine inandığım bu eğitim yuvasının temelinin atılması aşamasına getiren Sn. Bakanlarımıza, Ankara Valimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Her zaman olduğu gibi bu anlamalı törenin gerçekleşmesinde vermiş oldukları destekten dolayı Sn. Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza şükranlarımı sunar, Bu vesile ile şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x