Pastaları Satıp Gelirini Bağışladılar

Pastaları Satıp Gelirini Bağışladılar

Tokat Belediyesi Hanımeli Kültür Merkezinde pasta kursuna katılan özel bir ilkokulun öğrencileri yaptıkları pastaları satarak elde ettikleri geliri Aşevi Yardım Vakfına bağışladı

14 Aralık 2018 - 09:48


Tokat Özel İlgim ilkokulu öğrencileri, maddi durumu iyi olmayanlar için yapıp sattıkları pastalardan elde ettikleri geliri, Tokat Belediyesi Aşevi Yardım Vakfına bağışlamak üzere Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'na teslim etti.
Tokat Belediyesi Sosyal Marketine gelen öğrenciler, belediye tarafından hanım eli merkezlerinde açılan pasta kursuna katıldıktan sonra yaptıkları 300 pastayı satarak elde ettikleri geliri Aşevi Yardım Vakfına bağışladı. Öğrenciler topladıkları bağış parasını Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'na teslim etti.
Minikleri hareketlerinden dolayı tebrik eden Eroğlu, "Kendilerini sosyal marketimizde ağırlamaktan da mutluluk duyuyoruz. Biz, iyilikleri her daim ön planda tutan bir medeniyetin evlatlarıyız. Ecdadımız o kadar çok güzellikler ve iyilikler yapmış ki hem yaşadığımız coğrafyaya hem de tüm dünyaya bu güzel düşünceler işlenmiş. Bizler, medeniyet olarak iyilik yapmayı her zaman en üstte tutmuşuz. İnsanlara yardım etmeyi, insanların elinden tutmayı, ekmeği bölüşmeyi hepimiz kendimize düstur edinmişiz. Ben böylesine ince ve güzel bir şeyi düşündükleri için tüm çocuklarımızı tebrik ediyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun LGS başarısı
Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun LGS başarısı
MHP ZİLE’DE KONGRE HEYECANI
MHP ZİLE’DE KONGRE HEYECANI