Pehlivan CHP Turhal Belediye Başkan adayı

Pehlivan CHP Turhal Belediye Başkan adayı

Pehlivan CHP Turhal Belediye Başkan adayı

16 Aralık 2013 - 20:07

 


CHP Turhal İlçe Başkanlığı tarafından yapılan ön seçim sonucunda 7 aday arasında Muhsin Pehlivan 171 oy alarak Belediye Başkan adayı olarak belirlendi. Başkan adayı Pehlivan, 2014'de yapılacak mahalli seçimlerde Turhal Belediyesi’ni CHP'li belediyeler arasına katacaklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Turhal İlçe teşkilatı genel merkezin aldığı karar doğrultusunda Turhal Beldesi Belediye Başkan adayının belirlenmesi için ön seçim yaptı. Kral Düğün Salonu’nda yapılan ön seçim için gözetmenliği CHP Tokat İl Başkanı Duran Kum, CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, CHP Turhal İlçe Başkanı Galip Doğan ve ilçe teşkilatından yöneticilerin katıldığı komisyon yaptı. 
Sabah saat 08.00'de başlayan oylama akşam saat 17.00'ye kadar devam etti. 7 aday adayının yarıştığı seçimde toplam 904 üyeden 666‘sı oy kullandı.  Kullanılan 666 oyun 172’sini Muhsin Pehlivan, 149’unu Yücel Resuloğlu, 128’ini Bekir Atılgan, 76’sını İrfan Özdemir, 82’sini Ali Cesur, 35’ini Naci Kurt, 16’sını ise Erol Gül alırken 8 oy geçersiz sayıldı. Sonuçların açıklanmasının ardından tebrikleri kabul eden Muhsin Pehlivan, bundan sonra hep birlikte el ele vererek seçim çalışmalarını yürüteceklerini belirterek, 30 Mart 2014'de yapılacak mahalli seçimlerde Turhal Belediyesi’ni CHP'li belediyeler arasına katacaklarını söyledi. Pehlivan, kendisine oy veren, vermeyen tüm CHP üyelerine teşekkür etti. 
Seçimleri değerlendiren CHP Turhal İlçe Başkanı Galip Doğan, tüm adayların belediye başkanlığına layık insanlar olduğunu belirterek, seçimlerde el ele verip bütün aday adaylarının da CHP için çalışacağını söyledi. Doğan, bütün aday adayını bir araya getirerek, bu seçimde kaybedenin olmayacağını, kazananın ise CHP olacağını ifade etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özçelik ve Erüre aday adaylıklarını açıkladılar
Özçelik ve Erüre aday adaylıklarını açıkladılar
 41 yıldır muhtar
41 yıldır muhtar