Pilot olmak isteyenlere fırsat

Pilot olmak isteyenlere fırsat

TEKNOMER başta Tokat olmak üzere ülkenin her alanında, 500 gr ile 25 kg aralığında ağırlığa sahip insansız hava aracı kullanmak isteyenlere ticari pilot eğitim sertifikası vermeye hak kazandı.

08 Ocak 2019 - 20:00

TEKNOMER Harita Mekatronik Mühendislik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi,  İHA0 ve IHA1 İnsansız Hava Aracı Eğitim Kuruluşu Yetki Belgesi aldı. 2014 yılında, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Tokat Teknopark A.Ş. alanında, döner kanatlı insansız hava aracı tasarım ve üretimi amacıyla kurulan TEKNOMER HARİTA MEKATRONİK MÜHENDİSLİK SANAYİ ve TİCARET LİMİTED şirketi, yapmış olduğu başarılı çalışmalar neticesinde,  SHT-İHA İnsansız Hava Aracı Sistemleri Talimatının 14 üncü maddesinin 11. fıkrası ile talimatnamenin Ek 6 ve Ek 7’sinde belirtilen gereklilikleri sağlayarak İHA0 ve İHA1 Ticari Pilot Eğitimi vermek üzere Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirildi. TEKNOMER Mühendislik kurucusu ve sahibi Böylece şirket ülkemizde bu konuda yetkilendirilmiş 29 firmadan birisi oldu. Şirketten yapılan açıklamada “Şirketimiz, alınan bu yetki ile başta Tokat ilimiz olmak üzere ülkemizin her alanında, 500 gr ile 25 kg aralığında ağırlığa sahip insansız hava aracı kullanmak isteyenlere ticari pilot eğitim sertifikası verebilecektir.  Kurslar için kayıtlar her an açık olacak olup eğitim yeri ve zamanı uygun kursiyer sayısına ulaşıldığında kursiyerlerin talepleri doğrultusunda belirlenecektir.  Tokat ve yakın çevresi için kurs yeri Tokat Teknopark A.Ş. alanında bulunan şirket alanı olacaktır.” denildi.

İHA0 ve İHA1 kategorisinde yer alan İHA eğitimleri için yetkilendirilen kurum/kuruluşların listesi için, https://iha.shgm.gov.tr/public/yetkili-ucus-okullari linki kullanılabilirsiniz.

HABER: Sırrı SÜRER

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!