Plevnespor’a Avrupa yolunda fren

Plevnespor’a Avrupa yolunda fren

Voleybolda geçtiğimiz sezonun flaş takımı Tokat Belediye Plevnespor’un, mali kriz nedeniyle küçülme kararı aldığı öğrenildi. Yabancı transferi yapmayacağı öğrenilen Plevnespor bu sezon Efeler Liginde mücadele edecek

03 Temmuz 2019 - 10:21

Geçen sezon kulüp tarihinin puan rekorunu kırarak ligi yedinci sırada tamamlayıp play-off sonunda Avrupa kupalarına katılma hakkı kazanan Tokat Belediye Plevnespor'da yönetim bütçeyi düşürme kararı aldı. Başantrenör Ahmet Reşat Arığ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ayrılık haberini duyururken kulübün küçülmeye gideceği bilgisini de paylaştı.

Kendinden çok daha yüksek bütçelere sahip birçok takımı geride bırakıp 17 yıl sonra ülkemizi yurtdışında temsil etme şansı yakalayan Tokat Belediye Plevnespor'un bu durumu voleybol severler tarafından tepkiyle karşılandı.

Plevnespor’un içinde bulunduğu üzücü tablo, Tokatspor'un kapanacağının konuşulduğu yıl içerisinde ikinci bir darbeyle daha karşılaşma ihtimali yüzünden endişeyle karşılanıyor. Henüz transfer gerçekleştirmemiş olan kulübün kararını değiştirme ihtimali de bulunuyor. Bugüne kadar her fırsatta desteğini belirtmiş olan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu başta olmak üzere yetkililerden önümüzdeki dönemde nasıl hamleler geleceği merakla bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT'TAN 3 FİRMA O LİSTEDE
TOKAT'TAN 3 FİRMA O LİSTEDE
ALİ ŞEVKİ EREK TOKAT’TA
ALİ ŞEVKİ EREK TOKAT’TA