Polisler bu oyunu ayakta alkışladı

Polisler bu oyunu ayakta alkışladı

Polis Haftası nedeniyle önceki akşam Karşıyaka Ortaokulu öğrencileri tarafından sergilenen ‘Umuda açılan kapı’ adlı tiyatro oyunu izleyenlerden büyük alkış aldı. Sevgisiz büyüyen bir çocuğun sokağa ve zararlı maddelere nasıl alıştığını ve sonrasında polis desteğiyle nasıl hayatının kurtulduğunu anlatan oyuna ilgi büyük oldu

12 Nisan 2019 - 11:44

Emniyet Teşkilatının 174. Kuruluş Yıl dönümü kutlamaları kapsamında Tokat İl Emniyet Müdürlüğü bazı etkinlikler düzenledi. Polis Haftası olması nedeniyle Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve tebriklerin kabulüyle başlayan programda şehitlerimiz için Mevlid-i şerif okundu. Akşam ise 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında program düzenlendi.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünün Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) projesi kapsamında Çocuklar Gençler 15’liler Atalarının İzindeler Projesi çerçevesince Tokat Güzel Sanatlar Lisesi korosu solo türküler seslendirirdi. Ardından konuklara kokteyl verilirken devamında Karşıyaka Ortaokulu öğrencilerinin oluşturduğu tiyatro ekibi ‘Umuda Açılan Kapı’ adlı tiyatro gösterisini sergiledi. Ailede şiddet gören ve sevgisiz büyüyen Ahmet karakterinin teselliyi sokakta araması sonucu edindiği kötü arkadaşlarının onu zararlı maddelere alıştırması ve sonrasında polisler aracılığıyla tekrar topluma kazandırılarak başarılı bir şekilde eğitimini tamamlamasını konu alan tiyatro gösterisi büyük alkış aldı. Karşıyaka Ortaokulu tiyatro ekibi sahnede sergilediği performansla büyük beğeni topladı.

Tiyatro gösteriminin ardından Okul yetkilerine çiçek takdim eden Tokat Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, öğrencilere ise Tokat Valiliği’nin Kitap Tokat projesi kapsamında kitap hediye ederek kutladı.  Ardından tiyatro oyununu değerlendiren Topaloğlu, “Çocuklarımızın göstermiş olduğu performans gerçekten etkileyicidir. Çok kısa zamanda bu oyunu çıkardılar. Kendilerini tebrik ediyorum. Bu oyun gerçekte yaşanmış ve hala da yaşanmakta olan hayatın gerçekleridir. Çocuklarımız bunu çok güzel izah ettiler. Biz ne kadar sokakta polisiye tedbirler alırsak alalım iş ailede başlıyor, ailede bitiyor. Aileler eğer çocuklarına sahip çıkarlarsa, onlarla ilgilenirlerse biz suçları en az seviyeye indirebiliriz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Çocuk parkında korkunç kaza
Çocuk parkında korkunç kaza