RAKİBE SAYGI DUYUYORUZ

RAKİBE SAYGI DUYUYORUZ

Sivas’ın Bal Ligi temsilcisi Cumhuriyet Üniversitesi futbol takımı Teknik Sorumlu hocası Ahat Kömürlüoğlu, spor müdürümüz Arif Sağdıç’a konuştu.

02 Kasım 2019 - 11:19

Pazar günü Niksar Belediyespor’la deplasmanda karşılaşacak olan Cumhuriyet Üniversitesi takımının Teknik Sorumlu hocası Ahat Kömürlüoğlu, zorlu maç öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

Kömürlüoğlu, “Öncelikle iki komşu il olan Tokat ve Sivas illerinin dostluğu bizim için maçın skorundan daha önemli. Bu iki komşunun bal ligi temsilcileri olarak sahada tabi takımlarımızın başarılarını düşünmek zorundayız. İşlerimizi sahada profesyonelce yapmak bizim birinci görevimiz.  Maça gelince ev sahibi sahada rakibimiz olan komşu ilin bal ligi temsilcisi Niksar Belediye spor takımı ligde iyi gidiyorlar. Şu anki puan sıralamasında yerleri ligin zirvesine yakın bir sıralama. Bizde takım olarak son haftalarda evimizde şansız maçlar oynadık. Bu maçlarda iki tanesini evimizde kaybettik bu puanlar bizim için çok önemli puanlardı. Bu skorlarda futbolun içerisinde olan sonuçlar. Artık bu sıkıntılı süreci inşallah atlatırız bize yakışan sonuçları almaya başlarız. Takımda iki sakat futbolcum Kadir ve Hüseyin bulunuyor. Bunların oynayıp oynamayacağı maç saatinde belli olacak. Takım olarak yani Cumhuriyet Üniversitesi takımının kadrosu geniş bir kadro değil. Elimizde bulunan arkadaşlarla ligde bu yarışı devam ettirmek istiyoruz. Rakibimiz olan Niksar Belediye spor takımına saygı duyuyoruz ligde başarılı bir takımlar. Sonuçta bizim komşu ilimizin takımı inşallah bu bal liginde ilk sezonlarında başarılı olurlar. Maçın sonucu ne olursa olsun maça iki ilin komşuluğu ve dostluğu damga vurmalı. Futbol bu gün vardır yarın yoktur yani takımlar belki ligde karşılaşmaya bilirler ama dostluklar her zaman kalıcıdır. Bu bal ligi maçına dostluk fair play kardeşliğin damga vurmasını temenni ediyorum. Sahada iyi oynayan ve hak eden takım kazansın” ifadelerini kullandı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İTO BAŞKANI ŞEKİB  AVDAGİÇ'E ZİYARET
İTO BAŞKANI ŞEKİB AVDAGİÇ'E ZİYARET
ŞEHiT KARDEŞi AŞKIN'IN YÜZÜ GÜLDÜ
ŞEHiT KARDEŞi AŞKIN'IN YÜZÜ GÜLDÜ