google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
REİSE SELAM, YOLA DEVAM!

REİSE SELAM, YOLA DEVAM!

AK Parti 6. Olağan Kongresi, “Millet bir, hedef bir" sloganı ile dün Ankara Arena'da yapıldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tek aday olarak girdiği kongreye Tokat Teşkilatları adeta çıkarma yaptı.

19 Ağustos 2018 - 16:50

Alınan bilgilere göre, Tokat’tan başta ana kademe, il başkanlığı, ilçe başkanlıkları, gençlik ve kadın kolları teşkilatlarından oluşan 60 araçlık konvoyla toplamda yaklaşık 3 bin kişi Ankara’ya çıkarma yaptı. Tokat Gençlik Kolları İl Başkanlığı bünyesinde solanda yer alan yaklaşık bin 500 kişi ellerinde Onbeşliler atkısı ve Tokat yazılı tişörtleriyle Başkan Erdoğan’ı karşıladılar.

Yoğun katılımla geçen kongre için Cuma günü  gece  Tokat’tan yola çıkan partililer, sabahın erken saatlerinde Ankara Arena’da yerini aldı. AK Parti Tokat Gençlik ve Kadın Kolları üyeleri Arena’da attıkları sloganlar ve marşlarla kongre salonunu coşturdu.

Kongrede Tokat’tan kongre delegesi olan AK Parti Milletvekilleri, Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan ve Özlem Zengin’in yanı sıra İl Başkanı Metin Polat, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, İl Genel Meclis Eski Başkanı Adem Dizer, Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk, Erbaa İlçe Başkanı Mustafa Kök, Turhal İlçe Başkanı Abdullah Ay, Niksar İlçe Başkanı Kemal Yılmaz, Zile İlçe Başkanı Yusuf Güzel oy kullandı.

 

'YEREL SEÇİMLER İÇİN DÜĞMEYE BASILACAK' 
Yerel seçimlerle ilgili takvimin daha erken başlatılması amacıyla Eylül sonunda yapılması düşünülen kongre öne çekilmişti. Cumartesi günü gerçekleşen kongre, yerel seçimlerin de resmen başlangıcı olacak. Başkan Erdoğan, yeni 'A Takımı'na ve parti tabanına yerel seçimin önemine dair mesajlar verdi. Kongrenin açılış konuşmasını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş yaptı. Divan Başkanı Mehmet Ali Şahin'in konuşmasının ardından tanıtım filmi izletildi. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen 6. Olağan Büyük Kongresi’nde, kurulan platform üzerinde salonu dolaşarak partilileri ve delegeleri selamladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partililere hitaben bir teşekkür konuşması yaptı. 

“TÜRKİYE’NİN YÜKSELİŞİNİ DURDURAMAYACAKSINIZ”

Yoğun katılımdan dolayı partililere teşekkür eden Erdoğan, “AK Parti Hicret’tir, AK Parti Malazgirt’tir, AK Parti Anadolu’daki Türk İzlenimizdir, AK Parti Selçuklu’dur, AK Parti Osmanlı’ndır, AK Parti Fetih’tir, AK Parti Müdafidir, AK Parti Çanakkale’dir, AK Parti Kutül Amar-e’dir, AK Parti İstiklal Harbimiz, Cumhuriyetimizdir. 'AK Parti Kalkınmadır, AK Parti Gelecektir, Gençlerimize 2053 ve 2071 vizyonlarını emanet ederek ülkemizin önündeki bir asrını aydınlatandır velhasıl AK Parti Türkiye’dir" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ya Olacağız ya Öleceğiz diye haykıran bir milletiz. Başaramayacaksınız, bölemeyeceksiniz. Türkiye’nin yükselişini durduramayacaksınız, durmayacağız. Halk için Millet için Devletimiz ve Bayrağımız için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kısa çöpün uzun çöpten hakkını bir gün mutlaka alacağına inandık, inanmayı sürdüreceğiz. Hiçbir zaman mücadeleden kaçan bir parti olmadık. Kurulduğumuz günden beri gördüğümüz her haksızlık, adaletsizlik, karşısında sesimizi yükseltmekten geri durmadık, durmayacağız. Zahirde bize stratejik ortak gibi gözüküp de attığı her adımla bizi stratejik hedef haline getirmeye çalışanlara teslim olmadık olmayacağız. 'Vakit Türkiye Vakti' diyerek çıktığımız bu kutlu yolda milletimiz kararını verdi. Milletimizin teveccühü ile 24 Haziran seçimleri ile istikameti sağlam kutlu yürüyüşümüzü yeni bir zaferle taçlandırdık. Milletimize ve Tüm Teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. 

“OYUNU GÖRDÜK MEYDAN OKUYORUZ”

Amerika yönetimine seslenen Başkan Erdoğan; “Biz hakkımızı değil, ülkemizin ve milletimizin şerefini savunuyoruz. Bazılarının dünyalarından şeref, namus, haysiyet gibi kavramların karşılığı olmayabilir. Milletimizle birlikte 16 yıldır karşımıza çıkan onca sıkıntıya, engele, tuzağa bu inançla karşı koyduk ve zafere ulaştık. 15 Temmuz destanını bu hissiyatla kazandık. Bugün de birileri kurla, dövizle, enflasyonla tehdit ediyor. Biz de diyoruz ki, oyununuzu gördük, meydan okuyoruz. İman varsa, imkan da vardır. Milletimiz nice ihanetleri, tuzakları hep imanıyla boğmuştur. Bugün de imanımızla mücadelemizi yürütüyoruz. Hem cesareti hem aklı olan bu milletin karşısında hiçbir fani güç tanımıyoruz. Hiç kimse bu milletle bu ülkeyle oynamaya kalkmasın” ifadelerini kullandı.

TOKAT’A YENİ HAVAALANI VE STADYUM

Büyük Kongrede Tokat’ın da içinde bulunduğu bazı şehirlere yapılması planlanan yatırımlara da değinildi.  Ak Parti iktidarlıklarında Türkiye’ye yapılan yatırımlara da değinen Erdoğan, yatırımların hız kesmeden devam edeceğini ifade ederek Yeni Tokat Havaalanının yatırım programında olduğunu ve çalışmaların devam ettiğini söyledi. Tokat ziyaretinde söz verdiği yeni stadyum içinde gerekli çalışmaların yapıldığını belirtti.

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat'ta kongrede oyunu kullandı

MKYK LİSTESİ:

Kongre'de AK Parti'nin yeni kurulları da belli oldu. Buna göre, 50 kişilik MKYK listesinde 15 kadın, 29 yeni üye yer aldı.  Listedeki 42'si 27'nci dönem milletvekili ve milletvekili olmayan 8 isim yer aldı.  Ahmet Arslan, Ahmet Sami Ceylan, Ahmet Sorgun, Ahmet Tan, Ali İhsan Yavuz, Emine Zeybek, Erkan Kandemir, Erol Kaya, Fatih Şahin, Fatma Aksal, Fatma Betül Sayan Kaya, Gökçe Özdoğan Enç, Hacı Bayram Türkoğlu, Hamza Dağ, Harun Karaca, Hatice Kübra Öztürk Gökkaya, Hatice Merve Tatar, Hayati Yazıcı, İbrahim Halil Yıldız, İffet Polat, Jülide Sarıeroğlu, Leyla Şahin Usta, Lütfi Elvan, Mahir Ünal, Markar Esayan, Mehmet Özhaseki, Metin Bulut, Metin Yavuz, Murat Baybatur, Mustafa Ataş, Nurettin Canikli, Orhan Miroğlu, Osman Nuri Gülaçar, Ömer Çelik, Öznur Çalık, Tuğba Işık Ercan, Vedat Demiröz, Vildan Polat, Yavuz Subaşı, Zehra Taşkesenoğlu

HABER: Sırrı SÜRER

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'da kongrede oyunu kullandı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORKUTAN TANKER YANGINI
KORKUTAN TANKER YANGINI
CEVİZ DENİNCE AKLA TOKAT GELECEK
CEVİZ DENİNCE AKLA TOKAT GELECEK
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0