google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Rektör Şahin beynin sınırlarını anlattı

Rektör Şahin beynin sınırlarını anlattı

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Ordu’da Üniversitesi öğrencilerine “Beynin sırları ve etkili düşünme yöntemleri” konulu konferans verdi.

09 Aralık 2019 - 11:19

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Ordu Üniversitesi öğrencilerine “Beynin sırları ve etkili düşünme yöntemleri” konulu konferans verdi. Program öncesi Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette her iki üniversite arasında yapılabilecek iş birlikleri, araştırma ve projelere dair fikir alışverişinde bulunuldu. Rektörümüz, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’a Tokat’ımıza ait ceviz sandık ve tablo takdim etti.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi konferans salonunda düzenlenen programa Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri Yener, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

“BEYNİMİZİ GELİŞTİRMEK BİZİM ELİMİZDE”

Kritik Analitik Düşünme ve Sosyal Gelişim Kulübü tarafından düzenlenen konferansta konuşan TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, beyin hücrelerinin uyarıldığı müddetçe gelişeceğinin altını çizdi. Farklı düşünmenin beyin hücrelerine olumlu etkisi olduğunu belirten Rektörümüz Şahin, “Hücreler uyarıldığı müddetçe gelişir, sinir hücrelerini kullanmayı bıraktığımızda hücreler kendisini beklemeye alır, hala kullanamıyorsa kendisini imha eder ve ölür. Bir insan farklı düşündükçe, farklı eylem yaptıkça sinir hücreleri arasındaki bağ artar. Beynimizi iyi kullanıyorsak beyin hücrelerimiz gelişime devam eder aksi takdirde hücrelerin ölümü gerçekleşir ve ilerleyen zamanlarda beyin çökmeye başlar. Bunun için hayat tarzımızı değiştirmemiz gerekir. Örneğin yeni bir dil ya da başka bir yönde yazılan alfabe öğrenmek beynin gelişimi açısından son derece önemlidir. Beynimizi köreltmek veya keskinleştirmek bizim elimizde” dedi.

Konferans sonrası Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz tarafından Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin’e plaket, hediye ve çiçek takdiminde bulunuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0