Reşadiye çiftçisi domatesle kalkınacak

Reşadiye çiftçisi domatesle kalkınacak

Reşadiye Kaymakamlığı himayesindeki “Reşadiye proje ofisi” domates yetiştiriciliğini geliştirme projesi” ile ilçe ekonomisine katkı sağlayacak.

13 Mayıs 2019 - 11:16

Tokat’ın Reşadiye İlçesi Kaymakamı Murat Mete, ilçede ki Çakmak ve Darıderesi köylerinde Kaymakamlık himayesindeki “Reşadiye Proje Ofisi” tarafından yürütülen “Reşadiye Domates Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi” kapsamında “Domates Fidesi Dikim” programına katıldı.

 

Çakmak ve Darıderesi köylerinde üreticilerimiz ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri eşliğinde ilk domates fidelerini birlikte diken Kaymakam Mete ; “Daha önce toplamda 9 çiftçimize yaklaşık 9 dönümlük çilek bahçesini oluşturduktan sonra, Çakmak ve Darıderesi köylerimizde de 5 çiftçimizi domates üreticiliği konusunda destek sağladık. Bu projelerle diğer çiftçilerimizin de teşvik edilerek, üretim alanlarının artırılması ve üreticilerimize yeni gelir kaynaklarının oluşturulmasını amaçlıyoruz, üreticilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 Proje kapsamında; ilçeye bağlı Çakmak köyünde 3, Darıderesi köyünde 2 çiftçimiz olmak üzere, Toplam 5000 m² alan üzerine dikilmek üzere 10500 adet domates fidesi dağıtımı yapıldı. Ayrıca çiftçilere toprak besin elementi olarak birer çuval gübre ve mantari hastalıkları için zirai ilaç dağıtımı da yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmeye başladık
Normalleşmeye başladık
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI