Reşadiye, TSO’da yeterince temsil edilmiyor

Reşadiye, TSO’da yeterince temsil edilmiyor

Ahmet Sami Ülkü’nün TSO’ya aday olmasını ve kendisinin bu sürece nasıl dâhil olduğunu paylaşan Kılıç ; “Tokat’ın diğer çevre illere göre ekonomi ve üretim açısından geride kalmış olduğunu görmekteyim. Reşadiye ilçemizdeki sektör temsilcileri Tokat Ticaret ve Sanayi Odası’nda yeterince temsil edilmiyor” dedi.

13 Mart 2018 - 12:14

Ahmet Sami Ülkü’nün TSO’ya aday olmasını ve kendisinin bu sürece nasıl dâhil olduğunu paylaşan Kılıç ; “Tokat’ın diğer çevre illere göre ekonomi ve üretim açısından geride kalmış olduğunu görmekteyim. Reşadiye ilçemizdeki sektör temsilcileri Tokat Ticaret ve Sanayi Odası’nda yeterince temsil edilmiyor” dedi. TSO’nun sektör temsilcilerinin ufkunu ve ticaret hacmini yükseltmediğini ileri süren Kılıç, Reşadiye’deki çevresi beraber  A. Sami Ülkü ve arkadaşlarının teklifi üzerine aday olduğunu söyledi. 7 Nisan’da yapılacak olan TSO seçimlerinde Başkan Adayı olan Ülkü Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sami Ülkü’nün 6. meslek grubundan aday olan Kılıç Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Kılıç seçim süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Akaryakıt sektörü sürekli büyümekte ve gelişmekte

Ülkenin gelişmişliğini enerji alanındaki gelişmeler ile paralel ilerlediğini vurgulayan Kılıç Petrol Yönetim Kurulu Başkan Erdem Kılıç; “Akaryakıt sektörü ülkemiz açısından sürekli büyümekte ve gelişmekte olan bir sektördür. Bu büyümede ülke ekonomisinin gelişmesi ile beraber kayıt dışı yollarla piyasaya arz edilen akaryakıtın kontrol altına alınmasının da payı büyüktür” diye konuştu. Petrolü kalkınmada önemli bir girdi olarak gören Kılıç, bu girdinin büyük bir öneme sahip olduğunu ve stratejik bir ürün olma özelliği ile de gündemdeki yerini koruduğunu belirti. Petrolü sadece  ulaşım ihtiyacı olmanın yanında birçok alanda önemli olduğuna dikkati çeken Kılıç; “Elektrik tüketimi, ısınma gibi ihtiyaçlara paralel olarak yakıt amacıyla kullanımının yanı sıra,  türevlerinden elde edilen ürünlerle sanayinin hızla gelişmesine katkı sağlayan önemli bir hammadde olmasından dolayı petrole duyulan ihtiyaç dünyada olduğu gibi ülkemizde de günden güne artmaktadır” dedi.

 Sektördeki sorunları ve bu sorunların aşılmasıyla ilgi konuşan Kılıç, şunları söyledi; “Kaçak mazot, yapma mazot ve 10 numara yağ sorunları sektörümüzün başlıca sorunlarıydı.10 numara yağ ciddi oranda vergi kaybına ve çevrenin de ciddi anlamda zarar görmesine neden oluyordu. Son zamanlarda yapılan düzenlemelerin hepsinin yerinde ve doğru olduğu düşüncesindeyim. Örneğin promosyon kararının kaldırılması, otomasyon zorunluluğu getirilmesi gibi çalışmalar hem haksız rekabeti hem de sektörde var olan bu aşırı yoğunluğu önleme adına atılmış önemli adımlar arasında yer almaktadır. Daha şeffaf ve haksız rekabetin olmadığı bir sektörde faaliyet göstermek, istihdam ve bölgenin gelişmesine katkı sağlayacaktır” dedi.

Sami Ülkü’nün hedefi var

Hayalleri ve hedefleri olmayan hiçbir liderin başarı elde edemeyeceğini söyleyen Kılıç; “Bu kararımda A.Sami Ülkü’nün üretim ve ticaret konusundaki heyecanını ve hedeflerinin olduğunu gördüm. Tokat ilimizin mevcut yer altı ve yerüstü zenginliklerinin ülkemize ve dış ülkelere tanıtılması ve bunun akabinde ilimize ve ilçelerimize ciddi yatırımcıların kazandırılabileceğine inanıyorum. A. Sami Ülkü’nün Reşadiye İlçemize yapmış olduğu 140 kişi kapasiteli tekstil üretim tesisi de bugün itibari ile faaliyettedir” şeklinde konuştu.  Sami Ülkü’nün Tokat’a büyük projelerle sahip çıkacağına inandıklarını vurgulayan Kılıç, bu yola A. Sami Ülkü’yle çıkmaya karar verdiğini ve kendisine desteğinin tam olduğunu belirtti.

 

Enerjimi TSO’ya aktarmak istiyorum

“Bizim derdimiz ve gayemiz yaşadığımız, doğup büyüdüğümüz yer olan Tokat’dır” diyen Kılıç, kendisini memleket sevdalısı olarak tanımladı. Tokat sevdasıyla daha iyi hizmet etmek için aday olduğunu söyleyen Kılıç; “Yıllardır ticaretin içerisindeyiz. Çok küçük yaşlarda başladığım ticaret hayatıma hala devam ediyorum. Biz bir aile şirketi olarak çeşitli iş kollarında hizmet veriyoruz. Kendi işimdeki enerjimi artık Tokat TSO’ya aktarmak istiyorum” diye konuştu.

Seçimin bir yarış olduğunu sözlerine ekleyen Kılıç, Tokat için hayırlı olmasını diledi. Bu seçim sürecini sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geçirmeyi temenni eden Erdem Kılıç; “Hedefimiz, hiçbir menfaat ve çıkar beklentisi olmadan Tokat ilimizin tüm ilçeleri ile kalkınması sağlamak. Çocuklarımıza daha yaşanılabilir, herkesin işinin ve ekmeğinin olduğu bir Tokat’ı tesis etme gayret ve çabasıdır. Bu kalkınma ve refahın yakalanması noktasında TSO’ya düşen payı yükseltmek ve Tokat için daha çok inisiyatif alarak görev yüklenmektir’’ dedi

Erdem Kılıç kimdir?

Tokat  TSO Meclis Üyeleri seçimi için, 6 no’lu Meslek Komitesinden aday olan Erdem Kılıç 1977 yılında Tokat’ın Reşadiye ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Reşadiye’de tamamladı.  Küçük yaşlardan beri aile şirketinde görev alan Erdem Kılıç bugün itibari ile Kılıç Petrol Ltd Şti’nin Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürütmektedir. İşletmesini bölgesinde sektörün önde gelen firmaları arasına sokan Kılıç, Tokat genelinde 7 yıldır Tokat vergi rekortmenleri arasında yer almaktadır. 2004-2009 yılları arasında Tokat il Genel Meclis üyeliği yapmış olan Erdem Kılıç,2014 yılında ise Reşadiye Belediyesi Meclis üyesi olarak görevine devam etmektedir. Reşadiye ve Tokat genelinde faaliyet gösteren birçok Sivil Toplum ve Eğitim kuruluşlarına aktif rol alan Kılıç, evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
3 SEHiT
3 SEHiT