Reşadiyelilere Maske Dağıtıldı

Reşadiyelilere Maske Dağıtıldı

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde Kaymakamlık tarafından maske dağıtımı yapıldı

14 Nisan 2020 - 13:20

Reşadiye’de, Korona (Kovid-19) virüs tedbirleri kapsamında Kaymakam Hülya Yavuz’un talimatıyla maske dağıtımı yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Korona (Kovid-19) virüsle mücadele kapsamında maske satışlarının yasaklanması ve Pazar yerleri ve marketler gibi toplu alanda maske takma zorunluluğunun getirilmesinin ardından, Reşadiye Kaymakamı Hülya Yavuz’un talimatıyla güvenlik güçleri tarafından esnaflar başta olmak üzere maskesiz dolaşan vatandaşlarımıza maske dağıtımı yapıldı.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Yavuz; “Belediye Başkanlığı ve tüm kurumlarımızla korona virüse karşı iş birliği içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 65 yaş üstü, 20 yaş altı ve kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlarımızın sokağa çıkması zaten yasaklandı. Diğer vatandaşlarımızın ise zorunlu haller dışında evde kalmaları, sosyal mesafe ve izolasyon kurallarına uymaları çok önemli. Cumhurbaşkanımızın maske satışlarını yasaklamasının ardından vatandaşlarımızın maske bulma konusunda mağdur olmamaları için, esnaflarımız başta olmak üzere maskesiz dolaşan vatandaşlarımıza dağıtım yaptık” ifadelerini kullandı.

 

Ayrıca maske bulamayan vatandaşlarımızın kamu kurumlarından temin edebileceklerini belirten Kaymakam Yavuz,  özellikle evde yalnız yaşayan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlarımızın 155, 156 numaralı telefonları aramaları halinde her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya devam edildiğini ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bugün hüznü ve gururu aynı anda yaşıyoruz
Bugün hüznü ve gururu aynı anda yaşıyoruz
Tokat’ta çıkan yangın 2 katlı evi sardı
Tokat’ta çıkan yangın 2 katlı evi sardı