Sağlık çalışanları Çözüm bekliyor

Sağlık çalışanları Çözüm bekliyor

Sağlık-Sen Şube Başkanı Suat Mantar, aynı görevde çalışan sağlık çalışanlarının farklı oranda döner sermaye ücreti alması,3600 ek göstergenin bir an önce çıkarılması, Sağlık çalışanlarının 7 gün 24 saat esasına göre çalışması gibi talepleri dile getirdi

14 Mart 2019 - 12:42

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yazılı açıklama yapan Memur-sen Tokat  İl Temsilcisi Sağlık-Sen Şube Başkanı Suat Mantar, “Yeni Türkiye’de sağlıkta dönüşümün mimarları olan sağlık çalışanları, var olan sorunların çözümüne yönelik adımlar atılmasını beklemekte ve 14 Mart’ı gerçek bir bayram havasında yaşamayı arzu etmektedirler” dedi.

Aynı görevde çalışan sağlık çalışanlarının farklı oranda döner sermaye ücreti alması,3600 ek göstergenin bir an önce çıkarılması, Sağlık çalışanlarının 7 gün 24 saat esasına göre çalışması konularına değinen Mantar, “Yine çalışanlarımızın yıllardır çözüm beklediği fiili hizmet süresi zammı, sağlık hizmetleri sınıfından sayılan bütün unvanları kapsayacak şekilde çözüme kavuşturulmalıdır. Sağlık Bakanlığı tüm sağlık çalışanlarının hak ve hukukunu gözetmelidir” dedi.

Suat Mantar açıklamasını şöyle sürdürdü: “İcap nöbeti tutan ancak bu nöbetin ücretini alamayan, malpraktis uygulamasındaki eksiklikler nedeniyle mağdur olan, görevi sırasında şiddete maruz kalan hatta öldürülen sağlık çalışanlarımızın haklarına Sağlık Bakanlığı mutlaka sahip çıkmalıdır. Bu konularda sağlık çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak üzerimize düşen her türlü görevi yapacağımızın bilinmesini isteriz. Unutulmamalıdır ki sağlık hizmeti bir ekip işidir. 14 Mart’ın sağlık çalışanları için gerçek bir bayram havasında geçmesi için çalışanlarımızın beklentilerini gerçek anlamda karşılayan açıklamalar yapılması, sorunların çözümü için somut adımlar atılması önemli bir noktadır. Bu vesile ile sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, bugünün sorunların çözümüne vesile olmasını temenni ediyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeşilyut’ta 50 kişiye iş imkanı
Yeşilyut’ta 50 kişiye iş imkanı
İzinsiz kazı yapan 2 kişi suçüstü yakalandı
İzinsiz kazı yapan 2 kişi suçüstü yakalandı