>
"SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SUÇU NE?"

"SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SUÇU NE?"

Sağlık Sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın sağlık çalışanlarına yapılacak zamlara ilişkin ilk açıklamasının ardından yüzbinlerce sağlık çalışanının ayrımcılık yapıldığını söyledi.

02 Aralık 2021 - 20:49 - Güncelleme: 03 Aralık 2021 - 21:10

Sağlık Sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada, gelen zamların sadece sağlık çalışanlarının bir bölümünü ilgilendirdiğini söyleyerek, “Peki ya geride kalan yüzbinlerce sağlık çalışanı. Onların suçu, günahı ne? Bu ayrımcılıkla sağlık hizmetlerine köstek olduğunuzun farkında mısınız?” ifadelerini kullandı.

 

“1 MİLYON SAĞLIK ÇALIŞANI VAR”

Başkan Mantar’ın açıklaması şöyle oldu: Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde yaklaşık 1 milyon sağlık çalışanı görev yapıyor. Bu 1 milyonun içinde hemşire de var, doktor da var, sağlık teknikeri de var, şoför de var, temizlik görevlisi de var. Yani bir orduda olması gereken insan gücünün tamamı ülkemizin sağlık ordusunda fedakarca görev yapıyor. Bunu herkes biliyor da Sağlık Bakanı bilmiyor mu? Anlaşılan bilmiyor! Çünkü bugün yaptığı açıklamada "Sağlık çalışanlarına 2 bin 500 ile 5 bin lira arasında zam yapacağız" ifadelerini kullandı. Ardından bu zammı alacak sağlık çalışanlarının kimlerden oluşacağını söyledi.

 

“YOL YAKINKEN BU HATADAN DÖNMELİSİNİZ”

Sayın Bakan’ın tam ifadesiyle zam alacak sağlık çalışanları şu kişiler; ‘Pratisyen hekimlerin ek göstergesi 13 binden 33 bine, uzman hekimler diş hekimleri dahil olmak üzere 17 binden 40 bine ek göstergeleri çıkmış olacak. Pratisyenlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin lira.’ Sayın Sağlık Bakanı, iyi güzel, bu arkadaşlarımız alsın, hatta çok daha fazlasını hak ediyorlar, alsınlar. Peki ya geride kalan yüzbinlerce sağlık çalışanı. Onların suçu, günahı ne? Bu ayrımcılıkla sağlık hizmetlerine köstek olduğunuzun farkında mısınız? Hatadan dönmek de büyük erdemdir. Yol yakınken bu hatadan dönmelisiniz.”

Haber: Dursun Ekrem Er

2021/12/2021-12-02-20-51-25.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HER YERDE KAR VAR!
HER YERDE KAR VAR!
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki