google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Sağlıkçılar: İlave Ek Ödeme belirsizliği sürecek mi?

Sağlıkçılar: İlave Ek Ödeme belirsizliği sürecek mi?

Sağlık-Sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar, sağlık çalışanlarına, üçer aylık sürelerle yapılan ilave ek ödeme uygulamasında gecikme yaşandığını, Kasım ayı  ilave ek ödemelerinin halen yapılmadığını, ayrıca sürenin uzayıp uzamayacağı konusunda belirsizliğin giderilmesi gerektiğini söyledi

06 Ocak 2021 - 22:25

Sağlık-Sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar, sağlık çalışanlarına ödenmeyen ilave ek ödemelerle ilgili açıklama yaptı. Sendika Başkanı, İlave Ek Ödeme Belirsizliğinin sorunlara yol açtığını söyledi.

 

Suat Mantar, “Pandemiyle mücadele kapsamındaki sağlık çalışanlarına, üçer aylık sürelerle yapılan ilave ek ödeme uygulamasında sorunlar yaşanmaya devam etmektedir. Sorunların en başında ise ödemelerin zamanında yapılmaması gelmektedir. Nitekim yeni yılın ilk haftasını geride bırakacak olmamıza rağmen Kasım ayı ilave ek ödemeleri hala yapılmamıştır. Geçmişe dönük ödemeler verilmediği gibi devam eden süreye ilişkin de bir açıklama yapılmamıştır; ilave ek ödemede süre uzatılmasına gidilecek mi, gidilecekse ne kadar olacak, bunlar belirsiz… Bu belirsizliği ve sessizliği anlamak ve hak vermek mümkün değildir. Sağlık çalışanları bir defa da önden açıklama yapılarak, önümüzdeki Şubat, Mart ve Nisan aylarını kapsayacak ilave ek ödemelerin bugünden duyurulmasını istiyor" dedi.

 

"İLAVE EK ÖDEMEDEN SINIRLI ÇALIŞAN YARARLANMASI HAKSIZLIK"

Pandemiyle mücadele sürdüğü için ilave ek ödeme uygulamasının süresinin uzatılması gerektiğini söyleyen Suat Mantar, "Meselelere sahadan bakıldığında, ilave ek ödeme uygulamasında bugüne kadar GİH ve YH sınıfında çalışanların göz ardı edildiği görülecektir. Sanki bu çalışanlar, pandemiyle mücadele edilen hastanelerde görev yapmıyorlar!  Sağlık çalışanlarının tamamı pandeniyle kahramanca mücadele etmektedir. Kimi yoğun bakım ünitelerinde kimi filyasyon görevlisi olarak sokaklarda, kimi hasta karşılıyor kimi de laboratuvar işlemleri yapıyor... Buna karşın, ilave ek ödeme uygulamasından sınırlı sayıda çalışan yararlanıyor. Bu apaçık ayrımcılıktır, haksızlıktır. O nedenle de reddediyoruz" diye konuştu.

HABER: Mihriban KOÇAKER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x