Sağlıklı Kadınlar Projesiyle 14 Bin Kadın Eğitildi

Sağlıklı Kadınlar Projesiyle 14 Bin Kadın Eğitildi

Tokat Valiliği koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen Sağlık Tokat “Sağlıklı Kadınlar Sağlıklı Nesiller” projesiyle şuana kadar 14 bin kadına eğitim verildiği bildirildi

06 Mart 2020 - 13:48

Tokat Valiliği koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen Sağlık Tokat “Sağlıklı Kadınlar Sağlıklı Nesiller” projesi kapsamında  Artova'da bilgilendirme toplantısı yapıldı.  Artova Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda sağlıklı toplum ve sağlıklı nesillerin yetişmesinin hedeflendiği projeyle ilgili  kanser taramaları ve farkındalığı, tütün ve tütün ürünleriyle mücadele, obezite ile mücadele, sağlıklı beslenme, annelik ve anne sütü, akılcı ilaç kullanımı ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Toplantıya Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı da katılırken, Artova Kaymakamı Mustafa Karali, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sümbül'ün konuşmasının ardından proje ile ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı. 

Hedef Tüm Kadınlara Ulaşmak
Vali Dr. Ozan Balcı, toplantıda yaptığı konuşmada proje kapsamında şu ana kadar 14 bin kadına eğitim verildiğini belirterek,  2020 sonuna kadar 50 bin kadına,  nihai hedefin ise tüm kadınlara eğitim vermek olduğunu söyledi.  Proje kapsamında kanser taramalarından, akıllı ilaç kullanımına kadar, obezite ile mücadeleden diş sağlığına, sigara ile mücadeleye kadar kadınlarımızın bilmesi gereken birçok  güzel eğitimler verildiğini  belirten Vali Dr. Ozan Balcı, toplumun önleyici sağlık hizmetleri konusunda sağlıklı bilgiye ulaşacaklarını ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x