Sahada covid tedbirleri denetleniyor

Sahada covid tedbirleri denetleniyor

Vali Dr. Ozan Balcı, koronavirüs (covid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan kararların sahadaki uygulamalarını yerinde denetledi.

24 Eylül 2020 - 13:36

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, il protokolü ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile Niksar Kavşağı, Pazar Pazarı Kavşağı arası ve Mustafa Satan Cad. arasında denetimlerini gerçekleştiren Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşlarımıza maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarılarda bulundu.

Halkımızın sağlığını korumak için salgınla mücadelemizin kararlılıkla süreceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, krantinada olması gerekirken kural ihlali yaparak sokağa çıkan vatandaşlar ile diğer kural ihlali yapan vatandaşlara yönelik cezai işlem uygulanacağını belirtirken amaçlarının ceza kesmek olmadığını ancak toplumun sağlığının riske atılmasına izin vermeyeceklerini vurguladı.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokatlı hemşehrilerimizi tebrik ediyorum.  Maske konusunda Tokat’ta kaydedici bir başarı var. Bu başarıyı yüzde yüze getirmemiz lazım. Sosyal mesafeye de dikkat ediliyor. Bu konuda ben il valisi olarak mutluluk duyuyorum” dedi.

KURALLARA UYMAYA DEVAM EDELİM

Alınan tedbirler kapsamında düğünlerin bir saat nikah töreniyle sınırlandırıldığını hatırlatan Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokatlı hemşehrilerimiz bunlara uyuyorlar. Lütfen uymaya devam edelim. Bunun dışında evde karantina uygulamaları var. Buna da harfiyen uyulmasını rica ediyorum. Kuralları ihlal edenler mecburi karantinaya alınacak. Yurtlarımız var. Testleri pozitif çıkan ve ailesini riske atmak istemeyen vatandaşlarımız da gönüllü olarak yurtlarda kalabilir. Halkımızın ve insanlarımızın sağlığını korumak için de bu tip kuralları uygulamak zorundayız. Bunun dışında para cezalarını tahsil etmeye başladık. Şu ana kadar 55 bin lira ceza tahsil edildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi cezaların tahsili de devam edecek. Amacımız ceza değil, vatandaşlarımıza rehberlik etmek, onları yönlendirmek. Bu bir mücadele. Birlik ve beraberlik duygusu içerisinde hep beraber üstesinden geleceğimize inanıyorum. Tokat’ta da biz bunu yaptık, yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Her zaman sahadayız. Sahada olacağız. Denetimleri eksiksiz yerine getireceğiz. Yapılan işleri denetleyeceğiz. Sosyal mesafe, maske ve hijyene uymaya devam ediyoruz. Tokat’ta kurallara uyuluyor.” diye konuştu.

Covid-19 testi pozitif çıkarak gönüllü İzole olmak isteyen vatandaşlar ile zorunlu karantinaya tabi kişiler için 1 kadın bir erkek olmak üzere 2 yurt ayarlandığını daha önce açıklayan Vali Balcı, şuana kadar bu yurtlarda zorunlu karantinaya alınan olmadığını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YIKIM BAŞLADI
YIKIM BAŞLADI
Gökçeli Barajı'nda sona gelindi
Gökçeli Barajı'nda sona gelindi