“Salgınlara tedbirli olmalıyız”

“Salgınlara tedbirli olmalıyız”

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Koronavirüs hastalığı göstermiştir ki, salgın hastalıklar da artık küreselleşmiştir. Bize düşen hastalıklara karşı tedbirli olmak, çevre ve beden temizliğe dikkat etmektir” dedi.

17 Mart 2020 - 10:34

Küresel ve salgın hastalıkların en çok metropol şehirleri etkilediğini ifade eden MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Türkiye, diğer ülkelerin aksine bu hastalıktan büyük çaplı olarak etkilenmemiştir. Alınan tedbirler yerli yerindedir. Fakat bilmeliyiz ki hastalık küçümsemeye, gevşetmeye gelmez. Devlet ve toplum olarak bu mücadelenin gereklerine sıkı sıkıya riayet etmemiz şarttır. Bu tür hastalıklar bize bir kez daha köy, kasaba ve küçük yerleşim birimlerinin önemini göstermiştir” diye konuştu.

Bulut,  Su ve kanalizasyon hizmetleri gibi salgınlara yol açan şehircilik hizmetleri konularında yerel yönetimlerin daha dikkatli olmasını istedi.Sağlık çalışanlarına gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür eden Milletvekili Bulut, sınırların kapatılmasıyla birlikte ticaret, turizm ve sanayinin de olumsuz etkilendiğini fedakarlık yaparak en az zararla bu durumun atlatılmasını diledi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Virüs Memur İşçi ayrımı yapmıyor
Virüs Memur İşçi ayrımı yapmıyor
“Kurtuluş reçetesi köylerdir”
“Kurtuluş reçetesi köylerdir”