ŞAMPİYON BAŞARISINI ANLATTI

ŞAMPİYON BAŞARISINI ANLATTI

Sivas'ta düzenlenen Türkiye Güreş Federasyonu U15 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasında Tokat'ı temsil eden sporculardan Vahit Samet Yılmaz, 44 Kg'da Türkiye Şampiyonu olarak Altın Madalya kazandı. Spor kariyerinde 2. Kez Türkiye Şampiyonu olan Yılmaz, başarısının sırrını anlattı

07 Mart 2020 - 11:17


Tokat'ta Çevreli Kasabasında ailesiyle birlikte yaşayan Türkiye Şampiyonu Yılmaz, ailesi ve arkadaşlarının isteğiyle başladığı güreşte Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.  Aziz Erdoğdu antrenörlüğünde sıkı bir disiplinle şampiyonaya hazırlanan başarılı sporcu, antrenörü için, “Yenilsem bile bana kızmazdı. Hata yaptığımda her defasında doğrusunu gösterir sabır ve sevgiyle yaklaşırdı” diye bahsetti. Bu sayede güreşe olan ilgisinin de arttığını söyleyen Şampiyon Yılmaz, haftanın 6 günü geçen antrenman programını ve duygularını anlattı.
U15 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasında 44 Kg'da Türkiye Şampiyonu olarak Altın Madalya kazanan Vahit Samet Yılmaz, “Pazar hariç haftanın her günü antrenmanlara katılıyorum. Antrenmanlar genelde yoğun ve yorucu geçiyor. Cuma günleri güreş, Cumartesi günleri genelde koşu,  diğer günlerse genelde teknik hareketler öğrenme ve uygulama şeklinde. Her gün daha fazlası için çaba gösteren arkadaşlarımı gördükçe ben de elimden gelenin daha iyisini yapmak istiyorum. Hepsini seviyorum ve hepsiyle iyi arkadaşız. Aziz Hoca'dan öğrendiğim belki de en önemli kural kazanmanın değil, elimden gelenin en iyisini yapmanın önemli olduğuydu. Ben de bu gayret ve çabayla, elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak, ailem, arkadaşlarım, Aziz Erdoğdu Hocamın desteği ve inancıyla çıktığım minderde İkinci defa Türkiye Şampiyonu olarak Avrupa Şampiyonasına  gitmeye hak kazandım” diye konuştu. 
Başarılı sporcu kendisine bu gururu yaşatan destek veren herkese teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x