Sanayi sitesinde karantina iddiası asılsız!

Sanayi sitesinde karantina iddiası asılsız!

'Tokat'ta Sanayi sitesi karantinaya alındı' iddialarıyla ilgili konuşan Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Fehmi Çankaya "Kesinlikle böyle bir şey yoktur. Bu haberler asılsızdır. Sanayi sitemizde gerekli temizlik hijyen çalışmaları sıklıkla yapılmaktadır" dedi

25 Haziran 2020 - 11:15

COVİD-19 Pandemisinde vaka sayısının yeniden artmasıyla 'Tokat'ta Sanayi sitesi karantinaya alındı' iddialarıyla ilgili Marangozlar Odası Başkanı Hüseyin Güven ve Madeni  Sanatkarlar Odası Başkanı Fehmi Çankaya sanayi sitesi ortak kullanım tesisinde ortak basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada; Dünyayı etkileyen bu salgın ülkemizde ve Tokat’ımızda da görülmeye başlanmıştır. Ancak hükümetimiz ve sağlık bakanlığımızın  takdire şayan çalışmaları neticesinde diğer ülkelere göre ülkemizde biraz daha  az etkisi görülmektedir" ifadelerine yer verildi.

BAĞ-KUR, SSK, VERGİ, KREDİ TAKSİTLERİNE İKİNCİ ERTELEME TALEBİ

Mart – Nisan – Mayıs aylarında esnaf ve sanatkarın ülkenin içinde bulunduğu bu durumdan dolayı sıkıntı yaşadığını, 1 Haziran normalleşme süreci başladıktan sonra çalışmaya başlasa da işlerde eski potansiyelin yakalanamadığına değinildi. Açıklamada; "Bu geçen üç aylık süre içerisinde esnaf ve sanatkarımızın bağkur, ssk, vergi, kredi taksitleri gibi ödemelerin ertelenmesi yapıldı ama bu süreçte esnaf ve sanatkarımız çalışmadığı için ödemede yine sıkıntı çekmektedir. Bu ertelemenin 2021 yılına yapılıp, ayrıca esnaf kefalet ve kredi kooperatifi taksitleri üç ay ertelenmiş olup yeni normalleşmeye başladığımız için ödeme de sıkıntı çekilecektir. Üç ay daha ertelenmesini ve  genel bir ssk, bağkur, vergi yapılandırması talep ediyoruz." denildi.

ESNAFA MASKE VE DEZENFEKTAN DAĞITILACAK

Ayrıca, Vali Ozan Balcı'nın 60 bin Maske ve 12 ton dezenfektan olmak üzere esnaf ve sanatkara dağıtılması konusunda talimat verdiği, 29 Haziran pazartesi gününden itibaren dağıtılmaya başlanacağı duyuruldu.

SANAYİ SİTESİNDE KARANTİNA İDDİASINA YANIT

'Tokat'ta Sanayi sitesi karantinaya alındı' iddialarıyla ilgili konuşan Madeni  Sanatkarlar Odası Başkanı Fehmi Çankaya "Kesinlikle böyle bir şey yoktur. Bu haberler asılsızdır. Sanayi sitemizde gerekli temizlik hijyen çalışmaları sıklıkla yapılmaktadır. Maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilmektedir. Her ay iki sefer Pazar günleri Tokat Belediyesi ekipleri tarafından sanayi sitemiz genel temizliği yapılıp dezenfekte edilmektedir. Ayrıca 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde sanayi sitemiz geneli Tokat Belediyesi ekipleri tarafından temizlik ve ilaçlama çalışmaları yapılacaktır. 29 Haziran Pazartesi günü itibari ile esnafımıza maske,    el ve yer dezenfektanı dağıtımı yapılacaktır. Maske ihtiyacı olan esnaf ve sanatkarımızın Madeni Sanatkarlar Odası ve Marangozlar Odasından temin edebilir" diye

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x