SANAYİ ÜST YAPI PROJE ETÜD İHALE SÜRECİNDE

SANAYİ ÜST YAPI PROJE ETÜD İHALE SÜRECİNDE

S.S Tokat Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Altan Çelik, Yeni Nesil Sanayi Sitesi Projesi için Haziran ayı sonu veya Temmuz ayı gibi Üst Yapı Proje Etüd ihalesine çıkılmasının beklendiğini açıkladı

16 Haziran 2020 - 00:07


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı'ndan ayrılacak bütçe ile "Sanayide Milli Atılım" sloganıyla şehirlerdeki sanayi sitelerinin dönüştürülmesine yönelik 12 ilde sanayi siteleri şehir dışına taşınarak modern altyapıya kavuşturulması, yerli, yenilikçi ve yeşil üretime geçilmesi amaçlanıyor.
Bu kapsamda Tokat'ta 70'li yıllarda kurulan ancak günümüz ihtiyaçlarına cevap veremeyecek hale gelen Küçük Sanayi Sitesi yerine 21. yüzyıla uygun olarak Kömeç Köyü'nün altında 500 dönüm arazi üzerinde Yeni Nesil Sanayi Sitesi projesi hayata geçirilecek. 
2019 yılında arsası alınan ve daha sonra Büyük Ova statüsünden çıkartılarak 2020 yılı yatırım programına alınan projede Bakanlık nezdinde Ankara'dan gelen Jeoloji mühendisleri arsayı inceledi. Haziran ayı sonu veya Temmuz ayı gibi Üst Yapı Proje Etüd ihalesine çıkılması bekleniyor. S.S Tokat Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Altan Çelik verdiği bilgiye göre projenin hayata geçirileceği 12 il içerisinde gelişmelere bakıldığında ilk sıralarda olduklarını ifade etti. Türkiye'nin de etkilendiği Covid-19 Pandemi döneminden çalışmaların yavaşlamak zorunda kaldığını belirten Çelik,  Ankara'da geçtiğimiz hafta temaslarda bulunduklarını bildirdi. 

SANAYİ BÖLGELERİ GENEL MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞME
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım'ı geçtiğimiz hafta Ankara'da ziyaret eden Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve  Tokat Yeşil Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı ve Meclis Üyesi Altan Çelik projeye dair bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Üst Yapı Proje Etüd ihale süreci konuşuldu.

2020/06/2020-06-15-20-50-55.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğünden sonra Covid-19’a yakalandı
Düğünden sonra Covid-19’a yakalandı
Zile Özyurt ile Almus Çevreli’de Toplulaştırma projeleri tamamlandı
Zile Özyurt ile Almus Çevreli’de Toplulaştırma projeleri...