google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Şaşkına çeviren yufka

Şaşkına çeviren yufka

Tokat’ta kendi elleriyle yaptığı organik tarhanayı hem yurtiçi hem yurtdışına satan ev hanımı Arife Cirit, kışlık yufka hazırlarken, pişirdiği yufkalardan birinin üzerinde Arapça Allahu yazısı oluştuğunu görünce şaşkına döndü

26 Ekim 2020 - 10:37 - Güncelleme: 26 Ekim 2020 - 10:39

Tokat merkezde esnaflık yapan 2 çocuk sahibi Hasan-Arife Cirit çifti hazırladıkları kışlık yufkaların içerisinde Arapça Allahu yazılı Yufkayı fark ettiklerinde büyük şaşkınlık yaşadı.

Geçtiğimiz günlerde kışlık yufka hazırlığına başlayan Arife Cirit, hazırladığı yufkaları kurutmak üzere evine getirerek serdi. Bu esnada yufkaların üzerinde pişirme esnasında oluşan Arapça yazılar olduğunu fark etti. Yufkaları dikkatlice inceleyen Arife Cirit Arapça Allahu yazısını görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Yufkayı fotoğraflayarak ölümsüzleştiren Arife Cirit, “Evde yufkaları serdiğim esnada yazıyı fark ettim. Yazı pişirme esnasında oluşmuş. Çok ilginç ve güzel bir duygu” dedi.

ÜRETTİĞİ ORGANİK TARHANAYLA YURTDIŞINA AÇILDI

Tokat’ta yaklaşık 9 yıldır organik tarhana yapan ve yurtiçi-yurtdışı olmak üzere birçok yere satış yapan Cirit tamamen doğal ve şifa kaynağı tarhanayı nasıl hazırladığını da anlattı. Cirit, sera değil tarladan mevsiminde toplanan Tokat’ın doğal sebzeleriyle hazırlanan tarhananın aroması, renk ve tadıyla en kaliteli organik tarhana olduğuna dikkat çekerek “Kırmızı kaypa biber, kuru soğan, domates ev yoğurdu ve yumurta büyüklüğünde maya ile hazırlanan tarhanamız tamamen organiktir. Hazırlama dönemi Ağustos ayında doğal sebzelerin çıkmasıyla başlıyor. Sera ürünü kullanmıyor, mevsiminde toplanan sebzelerle tarhanamızı hazırlıyoruz. Geçtiğimiz yıl 150 kilo tarhana yaptım. Bir alan bir tadan zaten daha vazgeçmiyor. Bu yüzden tümü satıldı. Bu yıl 100 kilo tarhana hazırladım. Yurt içinden ve yurtdışından alıcısı çok. Tarhana kışın hazırlanan bir ürün değil. Serme kurutma işlemi var. Mevsiminde yapıyor ve satıyoruz. Organik tarhana almak isteyen bize ulaşabilir” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi
DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi
Boşanma davası açan eşinden diz çökerek af diledi
Boşanma davası açan eşinden diz çökerek af diledi
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0