>
SEÇİM ÇIĞIRTKANLIĞI YANLIŞ! ÖNCE EKONOMİ!

SEÇİM ÇIĞIRTKANLIĞI YANLIŞ! ÖNCE EKONOMİ!

Muharrem İnce liderliğinde Türk Siyasetinde yakın bir zaman önce yer alan Memleket Partisi’nin Tokat İl Başkanı Dursun Bayram, diğer siyasi partiler tarafından yapılan seçim çağrılarının yanlış olduğunu söyleyerek, “önce ekonomi” mesajı verdi.

22 Aralık 2021 - 20:38

Memleket Partisi Tokat İl Başkanı Dursun Bayram, parti il binasında basın mensupları ile bir araya geldi. Hükümetin yaptığı dolara müdahale ile Türk Lirası’nın değerinin arttırılmasından memnuniyet duyduklarını dile getiren Başkan Bayram’ın gündeminde diğer partiler tarafından yapılan seçim çağrıları da vardı. “Seçim çığırtkanlığı” olarak nitelendirdiği bu çağrıları doğru bulmadıklarını söyleyen Memleket Partisi Tokat İl Başkanı Dursun Bayram, önce ekonominin düzelmesi gerektiğini dile getirdi.

 

ÜLKE ZOR GÜNLERDEN GEÇİYOR

Başkan Bayram’ın konuşmasındaki en önemli başlık olan ekonomi bölümündeki konuşması şöyle oldu: “Ülke çok zor günlerden geçiyor. Dolara müdahale gecesini hep birlikte yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanı'nın müdahalesiyle dövizdeki düşüş ülkemiz için çok faydalı olmuştur. Öncelikle bunu değerlendirmek istiyorum. Ülkemizdeki ana muhalefet partisi ve küçük partilerden bahsetmek istiyorum. Seçim çığlıklarına yapıyorlar. Bunlar yanlıştır. Bunların yanlış olduğunu düşünüyoruz memleket partisi olarak. Öncelikle ülkemizin düzlüğe çıkması gerekir. Sayın Genel Başkanımız her programında her gittiği yerde önce vatan diyor. Vatanımız olmasa seçim olsa ne olacak? Ülke karıştıktan sonra biz de buralarda boşuna çene çalmış oluruz. Yani döviz kurunun aşağıya çekilmesini Türk Lirası’nın değer kazanmasını destekliyorum. Hükümetin bu konudaki çalışmalarına destek veriyoruz ama hükümeti de uyarıyoruz. Bu müdahaleler devam etmeli. Döviz biraz daha düşerse mazot düşer, üretim yükselir. Zor koşullarda bu ülkenin bugün seçime gitmesi 400 milyon lira. Bu kadar kaynak lazım. Ülke zor durumdayken seçimden önce bu zor durumdan kurtulmamız lazım. Memleket partisi olarak ülkemizin ayakta durmasını istiyoruz. Hükümetin bu denli çalışmalarına yani bu politikalarına geleceğin korunma konusundaki politikalarına sonuna kadar destek veriyoruz” diye konuştu.

Haber: Dursun Ekrem Er

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x